Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян за останній тиждень видав громадськості просто вражаючі факти корупції. Спочатку губернатор на засіданні колегії ОДА привселюдно розповів про роботу своїх заступників, які вимагають у будівельників доріг свою «долю» з прибутків. Там же високопоставлений чиновник розповідав, що якийсь начальник управління юстиції пообіцяв комусь у Гусятині віддати свердловину. Вже минулої п’ятниці була озвучена найголовніша новина – у лікарнях області за посаду хірурга беруть хабарі по 30 тисяч доларів.

Стаюра, Сак, міліція, Свобода, свободівціВиникає одне питання: а що ж далі? На такі гучні заяви мають реагувати правоохоронці. Прокуратура на будь-які злочини реагує у випадку фіксування його у єдиному реєстрі кримінальних проваджень. А ці дані вносить винятково міліція.

Тому із запитанням про можливі подальші дії щодо реагування на заяви Валентина Хоптяна кореспондент «За Збручем» звернувся до начальника УМВС України у Тернопільській області Віктора Сака. Він, як всі люди у пагонах, тим більше генеральських, був дуже стриманим у словах та висновках. І слова губернатора коментував лише з точки зору відомих йому фактів.

«Це треба спитати у губернатора, що він мав на увазі, – сказав пан Віктор. – Але, я думаю, що він на увазі ті факти, які вже виявлені і задокументовані. Факти, де за хабарі призначають на посади серед лікарів, де медсестри подають не ті ліки. Факти, де хабарі беруть посадові особи. Зокрема, у тубдиспансері, адміністрації, у контролюючих органах, тощо. Ми роботу цю робимо постійно. І факти і надалі будуть виявлятися.

Щодо зловживань заступників голови ОДА, то тут також потрібно звернутися до пана Валентина – це були колишні, чи теперішні? І кого він мав на увазі. Коментувати це буде некоректно. Я не знаю, що там на умі в губернатора.

Але я розумію, що це ті факти, які ми вже виявили.

Та якщо Валентин Хоптян назве хоч якісь нові факти по конкретній особі, тоді одразу ми розпочнемо провадження. А загальні слова, можна сьогодні трактувати по-різному. А якщо ми почуємо умовно «Іванов», чітка посада, бере постійно, в галузі транспорту чи медицини. Тоді так. Офіційно приймаємо заяву і працюємо.

Але все-рівно, навіть загальну інформацію ми детальну перевіряємо. Зокрема, контракти щодо будівництва і ремонту доріг, тендери. Є виявлені кримінальні порушення», – сказав очільник тернопільської міліції.