КПІ потрапив у світовий рейтинг

Вперше два українських ВНЗ пробилися в топ-список міжнародного рейтингу престижності вищих навчальних закладів QS World University Rankings. Вибір проводився з 2919 вузів-претендентів (всього у світі налічується 20 тисяч вузів).

.

Точно відомо, що в підсумковий рейтинг увійшли Донецький національний університет (ДонНУ) і Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (КПІ), проте їх місця будуть оголошені 12 вересня.

За попередньою інформацією, українські вузи зайняли одні з перших місць серед 18 нових установ зі Східної Європи і колишнього Радянського Союзу. Це можуть бути місця не вище другої-третьої сотні рейтингу.

Найбільш сильні результати ДонНУ і КПІ показали за критерієм “ставлення студент/викладач”. Серед слабких сторін – показники критеріїв “рівень інтернаціоналізації студентства”, “рівень інтернаціоналізації факультету”, “індекс цитування”, “репутація у роботодавців” і “академічна репутація”.

Регіональний директор QS по Центральній і Східній Європі С. Зайцева так прокоментувала подію: “Перебувати серед кращих 4% університетів світу не так уже й погано”.

У QS також зазначили, що історично відсутність українських університетів у рейтингу більшою мірою пов’язана з відсутністю в України бажання прийняти участь, а не в показнику якості, відповідного критеріям рейтингу. “Ми зіткнулися з повною зневагою до запрошення взяти участь і представити дані”, – повідомила Зайцева.

Ще в серпні 2010 року на засіданні громадської гуманітарного ради президент поставив завдання, щоб 3-5 університетів Україні увійшли в число вузів, визнаних в світі.

А вже в березні 2011 року чиновники відомства Табачника поспішили заявити, що завдання президента виконано і в міжнародний рейтинг потрапили 5 українських вузів. Однак як з’ясувалося пізніше, насправді ним виявився рейтинг з 430 університетів за 2009 рік російського агентства “РейтОР”.

У серпні стало відомо, що Україні не потрапила в так званий Шанхайський рейтинг університетів-2011 рік (щорічно складається Університетом Цзяотун). А в березні цього року Україну знову опинилася за бором складеного газетою The Times рейтингу ТОП-100 репутації світових вузів “World Reputation Rankings”.
Згідно з оприлюдненим ТОП-300 рейтингу QS World University Rankings, Кембриджський університет (Велика Британія) займає 1-е місце другий рік поспіль (попередні шість років кращим вузом світу вважався Гарвард). Також до ТОП-10 увійшли Гарвард, Массачусетський технологічний університет, Єльський університет, Оксфорд, Імперський коледж Лондона, Університетський коледж Лондона, Чиказький, Пенсільванський і Колумбійський університети.

Найкращим університетом в Центральній і Східній Європі значиться Московський державний університет, який в 2011 році вилетів з ТОП-100, зайнявши 112 місце.

Рейтинг складений на підставі найбільшої в світі вибірки, включаючи дані від роботодавців, професорського складу і наукових експертів.

Повний список ТОП-700 QS буде опублікований 12 вересня.