Проблему функціонування біатлонної бази у Підгородньому порушили під час зустрічі керівництва області та заступника міністра молоді і спорту Олени Підгрушної зі спортивним активом Тернопілля. З цього приводу було кілька виступів. Так, начальник управління з питань фізкультури та спорту ОДА Ігор Підгайний зазначив, що необхідно продовжити реконструкцію бази.

Ігор Підгайний– По біатлонній базі у Підгородньому розроблена проектно-кошторисна документація, – говорить Ігор Підгайний. – Вона пройшла експертну оцінку в Міністерстві. Міністерство схвалило її і було передбачено виділити на 2014 рік 16 мільйонів на реконструкцію біатлонної бази. В минулому році провели певний об’єм робіт, є новий проект траси, є вже прорубаний профіль цієї траси, частково завезений щебінь та пісок. Зараз ці роботи призупинилися, але думаю що їх треба продовжувати, треба завершити трасу бо є проблема, яка виникла минулого року. Тоді були роздані земельні ділянки під городи, а тепер виявляється, що під забудову, і сьогодні траса, яка проходить навколо цих земельних ділянок проблематична у тому плані, що спортсмени можуть травмуватися.  Через це розробили нову трасу, її дивилися спеціалісти, провідні тренери, і її було також схвалено. Вона підходитиме для тренувань, якщо буде зроблена як належить, має бути також збудоване стрільбище.

Натомість, громадський активіст Михайло Піговський звернувся з проханням до голови облдержадміністрації Олега Сиротюка не будувати щось нове, а зберегти біатлонну базу та вирішити питання із землею, яку віддали під приватну забудову.

– На цій зустрічі багато говорять про гроші на те не вистачає, на те, а я скажу, що розуму у нас не вистачає, – розпочав свій виступ Михайло Піговський. – Будуєте якусь «карикатуру», яка буде розтягнена на 20 років, а цю трасу, яка там є, треба довести до порядку. Не знаю чи є проектна документація на розбудову біатлонної бази, бо це «афера століття»: вирубати ліс, продати його, пеньки забрати, роздати під будівництво цю ділянку, а біатлон «поховати». Я в курсі цих афер, бо вісім років воюю з корупційною структурою в Тернопільському районі. Земля, яка є всередині біатлонної траси належить ВАТ “Тернопільплемсервіс”. Я б хотів, щоб керівництво області заглянуло в документи, хто підписував їх? Якщо земля належить “Тернопільплемсервіс”, значить має бути печатка керівництва Держмайна, того, хто віддав цю землю. Адже призначення цієї землі – товарне виробництво, і до 16 року на неї накладений мораторій на продаж, як вона потрапила під городництво, садівництво, будівництво?  Чому Підгайний про це не говорить, хтось взагалі цим займався? Якщо там буде будова, то вважайте нової траси нема, а ця що є буде «похована». А виділення ділянок на цій території можна скасувати.

Голова обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік пояснив, що товариству належать Гунтіктільки дві земельні ділянки, на яких розташоване приміщення спортивної бази та стрільбище. Разом вони займають 2,25 гектарів. На ці ділянки  були виготовлені державні акти і право власності, і зараз виготовлено тільки один кадастровий номер на спортивну базу на 1,1 га.

– Щодо траси, то вона по плану була зроблена по просіках лісового господарства, яку ми не можемо приватизувати і виготовляти на неї акти, друга частина була зроблена по дорозі, яка з’єднує стрільбище і базу, – розповів Георгій Гунтік. – Тобто це коло, а всередині нього земельна ділянка біля шести гектарів, яка зараз розділена на 60 ділянок, через що виникла загроза проведення занять. Піднімалося багато питань як будувати нову трасу. Обласна адміністрація взяла координацію цієї роботи на себе, виготовляла проекти, фінансувала. Кому дали земельні ділянки? Колись там за моїми даними мала бути школа села Підгороднього. Спортивне товариство до виділення ділянок не має ніякого відношення. Державні акти є тільки на спортивну споруду і стрільбище. На саму трасу, яка збудована 1985 року, лісове господарство дало дозвіл тільки на цільове використання. Друга частина траси, що з’єднує стрільбище і базу – це дорога. А земельна ділянка всередині траси – це не наші землі.

Голова обласної ради Василь Хомінець поцікавився у керівника ФСТ «Колос» чому товариство не виступало  проти розподілу землі. Георгій Гунтік пояснив, що на той момент коли виник скандал, займався тим, щоб зберегти саме фізкультурно-спортивне товариство та сім дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які входять у нього.

– У 2011 році було виділено 265 тисяч гривень на асфальтування першої ділянки лижеролерної траси, – зазначив Георгій Гунтік. – Олексій Кайда, тодішній голова облради запропонував також заасфальтувати  ще деякі ділянки доріг. Ми зробили інший проект на 150 тисяч гривень, але у бюджет області його не включили. Рік ми судилися з організацією, яка положила асфальт. Рішенням суду у 2013 році було  заарештовано всі рахунки ФСТ «Колос». Ми весь 2013 рік були заблоковані, не могли отримати коштів з центральних органів влади, отримували кошти тільки на навчально-тренувальні збори. Весь 2013-ий рік я ходив до голови обласної ради та до голови ТОДА «на поклін», щоб не закрили спортивне товариство і сім спортивних шкіл, які у нас є. Зрештою, ми отримали додаткових 131 тисячу гривень на погашення боргу. Ось цим я цілий рік займався.

Стосовно забудови території у середині біатлонної траси Олексій Кайда подавав депутатські запити до обласної прокуратури, звертався з цією проблемою і до чиновників на вищому рівні. Але, наприклад, результати прокурорської перевірки, як зазначив Георгій Гунтік, йому не відомі. Вирішити проблеми біатлонної бази у Підгородньому неодноразово обіцяв і попередній голова ТОДА Валентин Хоптян. Але обіцянки так і залишилися обіцянками. Тож у теперішнього керівництва області є можливість виправити ситуацію, як кажуть, не на словах, а на ділі.

Ольга Трач

Фото автора