Амбіції, надлишок енергії та стереотипи женуть молодь із села у місто. Адже більшість думає, що життя там – краще. Натомість із віком бажання людей кардинально змінюються, – пише “20 хвилин”

– Міграція із села до міста насамперед пов’язана з тим, що у молоді роки людина має масу енергії, ідей і бажань. У місті їх можна реалізувати набагато швидше, – розповідає практикуючий психолог Наталія Гаєвська. – Проте останніми роками все більше молоді прагне перебратися не просто у місто, а у мегаполіс. Сприяє цьому потреба самоствердження та самореалізації, яку молодь відчуває найгостріше.

Переїздом із села, за словами пані Гаєвської, молода людина прагне задовольнити свої амбіції. Іншими словами – хоче вибитись у люди. Натомість у зрілому віці всіх починає тягнути до природи. Тому на старості літ люди прагнуть оселитися як не у селі, то принаймні у приміській зоні.

– Із віком ми трохи змінюємося. Головне – амбіції починають стихати і ми заспокоюємося, – продовжує психолог. – У віці 40-50 років уже хочеться спокою, а питання кар’єри, бізнесу та розваг відходить на задній план. Тож бурхливе життя у мегаполісах починає обтяжувати.

Молодь тягнеться у місто ще й з інших причин, уточнює пані Гаєвська. Адже село нині – економічно не перспективне, мало пріоритетне. Окрім того, впливають стереотипи. Так, подекуди сільських жителів вважають трохи недолугими.

– Не на користь села грає і те, що там потрібно набагато більше працювати, аби мати за що жити, – додає психолог. – Щоденна фізична робота відлякує багатьох. Окрім того, впливає поведінковий стереотип: міські жителі начебто кращі, культурніші, освіченіші. Хоча направду воно так зовсім не є. Просто за своєю природою ми завжди тягнемось до того, що вважають кращим.

Утім, як підсумовує пані Гаєвська, якби в Україні змінилося ставлення влади до села – покращилися умови проживання та з’явилися можливості для кращого заробітку, напрям міграції змінився б. Усі почали б переїздити до села, ближче до природи