Тернополян закликають не ловити гав і бути обережними

Із значним потеплінням у Тернополі з’явилась нова стара проблема – бурульки, які загрозливо звисають з дахів будинків. Постраждати від нестійких погодних умов можуть не тільки перехожі, а й транспортні засоби. Управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області застерігає громадян бути особливо уважними йдучи повз будинки у період танення снігу. Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності – самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків. У випадку виявлення на вулиці небезпечних місць, тернополянам варто одразу звертатися до працівників житлово-комунальних підприємств, які повинні очистити дахи будівель від крижаної загрози.

Водночас в управлінні житлово-комунального господарства запевняють, що до перепадів температури підготувалися завчасно. Тут створений оперативний штаб із працівників управління, котрі постійно обстежують будинки і вказують керівникам ЖЕКів на недоліки. Ті, у свою чергу, теж без роботи не сидять.

– Наприклад, ПП Східний масив має вишку і її залучає для ліквідації бурульок. Хто немає, той, скажімо, проситься до людей в квартири і збиває їх, щоб не створювати небезпеку. Хто немає такої можливості, як наприклад медичний університет, усю територію по периметру огороджує червоною стрічкою, яка показує, що є небезпека, і застерігає від проходу під будинком, – зауважив начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Болєщук.

Однак, каже чиновник, під час нестійких погодних умов не менш уважними повинні бути і самі городяни.