23 травня на легендарній горі Лисоня, що на Бережанщині, відбудеться віче до Дня Героїв. Місце зустрічі не випадкове, адже Лисоня є місцем слави і мужності Українських січових стрільців, символ нескореності духу і свободи українського народу.

Болєщук, ЛисоняЯк і попереднього року, його ініціатором виступив депутат обласної ради, активіст «Зарваницької ініціативи» Володимир Болєщук. Також організаторами народного віче є такі організації громадського сектору як Комітет захисту української мови, «Молода Просвіта», «ПЛАСТ», «Зарваницька громадська ініціатива». Приєднатись до вшанування героїв організатори запрошують усіх охочих, адже битва легіону Українських січових стрільців з російською імперською армією на горі Лисоня – яскравий приклад того, як відчайдушна любов до Батьківщини пробуджувала в українців незламний дух та безстрашний героїзм.

– Ми повинні пам’ятати про минуле, інакше у нас просто немає майбутнього, – каже ініціатор віче Володимир Болєщук. – Запрошуємо усіх свідомих українців долучитися до зустрічі і словом та молитвою пом’янути тих, хто загинув у героїчному бою заради ідеї нації та до останнього подиху був вірний рідній землі та народу.

Розпочнеться віче 23 травня о 17 годині біля хреста скорботи і слави. В рамках заходу відбудеться покладання квітів, пам’ятний молебень, виступи духовенства та громадських діячів краю.

Лілія КУЛЕНИЧ