18 вересня в Катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла м. Чортків здійснено єпископську хіротонію Владики Дмитра (Григорака), Правлячого єпископа Бучацької єпархії. Чин архиєрейської хіротонії здійснив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Як зазначив Блаженніший Святослав, це була перша архиєрейська хіротонія, яку він здійснив у своєму житті, – повідомили у департаменті інформації УГКЦ.

.

Чин архиєрейської хіротонії розпочався напередодні, 17 вересня, із архиєрейського найменування. Наступного дня, за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні, численних (понад сто п’ятдесят) священиків, монахів і монахинь, мирян відбулася хіротонія. Учасниками спільної молитви були представники місцевої обласної та міської влади.

Літургія, яку очолив Глава УГКЦ, розпочалася об 11-00. Спочатку Владика-номінант Дмитро, згідно із обрядом Київської Церкви, засвідчив свою віру у Пресвяту Трійцю, воплочення Ісуса Христа та інші правди християнської віри. Згодом, після Малого входу, розпочалася хіротонія. Після прочитання відповідних молитов Владику Дмитра було вдягнено в архиєрейські ризи. Відтак нововисвячений архієрей уділив численним вірним, які по вінця заповнили великий храм та ще й стояли на вулиці, своє перше благословення.

Звертаючись до вірних Блаженніший Святослав зокрема наголосив: «Сьогодні у нас велике свято. Ми бачимо, як над містом Чортків небо відкрилося, і ми всі разом пережили особливий момент зшестя Святого Духа у Катедральному соборі. Сьогодні вся Христова Церква тішиться. Особливо радіє наша Українська Церква, а особливо радується Бучацька єпархія, яка так довго чекала на цей день, на цю хвилину, коли Господь покличе, освятить і пошле нашим вірним, нашим синам і донькам їхнього душпастиря, їхнього єпископа».

Відтак наголошуючи на особливій ролі служіння єпископа для наду Блаженніший сказав: «Сьогодні Господь висилає свого слугу щоби всіх зібрати, всіх запросити до таїнственної небесної трапези, причасниками, якої ми можемо бути вже тут на землі. Владика Дмитро, той слуга, якого сьогодні Небесний Отець висилає, щоб зібрати воєдино духовенство, монашество усіх вірних Бучацької єпархії і зробити їх причасниками вічного життя.

На завершення Літургії відбувся Чин інтронізації нововисвяченого Владики Дмитра на Єпарха Бучацького. Після прочитання грамоти Глави УГКЦ та вручення новопоставленому архиєреєві єпископського жезлу, Владика Дмитро виголосив своє подячне слово. У ньому він подякував усім, хто формував його як людину, монаха і єпископа.

По завершенні Літургії новопоставлений владика благословив усіх учасників торжества.