Оперативники підрозділу боротьби з економічною злочинністю за незаконне заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем затримали двох працівників споживчого товариства. У Бережанському районі заготівельники спокусилися на гроші, призначені для виплати дотацій виробникам сільськогосподарської продукції.

Як повідомив начальник обласного управління ДСБЕЗ Анатолій Лупійчук, впродовж двох років зловмисники привласнювали державні кошти і, як результат, ті з селян, хто мав справу із заготовачами, втратили понад двадцять тисяч гривень.
Згідно вимог нормативних документів, переробні підприємства, купуючи у сільгоспвиробників м’ясо в живій вазі чи молоко, зобов’язані виписати квитанцію, в якій вказати вагу та вартість продукції, а окремим рядком виписати податок на додану вартість та суму дотації. Кошти, призначені для дотацій, повинні виплачуватися готівкою, безпосередньо з каси переробного підприємства.
Заготівельники, будучи матеріально-відповідальними особами, отримували кошти для дотацій з каси товариства. Але, як з’ясували оперативники, обліковані суми не потрапляли до тих, кому були призначені. Сільгоспвиробники, котрі мали справу з двома недобросовісними заготовачами, не отримували доплати. Державні кошти осідали в кишенях зловмисників. Як встановили міліціонери, один із заготовачів привласнив майже дванадцять тисяч гривень, а інший – вісім з половиною.
Проти обох підозрюваних порушені кримінальні справи за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України – заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Покарання за це – обмеження волі на термін від трьох до п’яти років або позбавлення волі на термін від трьох до восьми років.