Лише сорок дев’ять сімей з області звернулося до управлінь соціального захисту з питаннями отримання компенсацій на комунальні послуги. Отримали пільги двадцять дві сім’ї.

Шахрай завищував тарифина комунальні послугиМалозабезпечені родини не повинні відчути збільшення вартості комунальних послуг. Уряд запропонував систему субсидій. Однак отримати компенсацію не просто. Відтак жителі області не спішать звертатися до управлінь соціального захисту населення. «Розумію, що восени доведеться платити космічні суми за комунальні послуги. Але отримати компенсацію навіть не пробуємо, бо це дуже велика тяганина з документами, і невідомо, чи щось з того вийде. Пробували отримати субсидію минулого року, не отримала, бо сказали, що житлова площа завелика. Про це тільки говорять багато, а в реальності отримати компенсацію не просто», – розповіла тернополянка Галина Гераженко.
В управлінні соціального захисту населення облдержадміністрації пояснюють: «Право на отримання компенсацій мають родини, середньомісячний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму. До складу родини зараховують осіб, які зареєстровані у приміщенні. Ми прогнозуємо, що цього року компенсацію на оплату комунальних послуг отримає до дев’яноста тисяч сімей. Основні причини – відмови від компенсації перевищення доходу».