Авто зі штрафмайданчика іноді виставляють на продаж, хоча часто здають на брухт, – пише “20 хвилин”.

– Якщо автомобіль забрали на штрафмайданчик, через порушення правил дорожнього руху, тоді водій має право впродовж трьох днів звернутися із заявою, – розповідає старший інспектор управління ДАІ в Тернопільській області, майор міліції Микола Лецкалюк. – Після сплати за порушення і за зберігання він може забрати своє авто. Наприклад, якщо водія затримали у нетверезому стані, автомобіль відправляють на штрафмайданчик. Наступного дня він може забрати своє авто.

Якщо ж автомобіль потрапив на штрафмайданчик після аварії, тоді забрати його можна звідти на основі рішення слідчого після того як будуть проведені усі слідчі дії. Також, за словами Миколи Лецкалюка, бувають випадки, коли автомобіль забирають зі штрафмайданчику на основі рішення суду.

– Коли автомобіль має якусь цінність, тоді власники намагаються забрати його зі штрафмайданчика, – розповідає міліціонер. – Нерідко буває така ситуація, що зберігання на штрафмайданчику потрібно заплатити більше ніж, коштує сам автомобіль. Особливо коли машина після аварії. У таких випадках власники не забирають своїх автівок.

За словами Миколи Лецкалюка, якщо ж автомобіль рік-два перебуває на штрафмайданчику, тоді його власнику направляють листа з проханням прийти і забрати авто. Якщо впродовж року після відправлення такого листа власник не приходить, тоді автомобіль визнають безхозним.

На штрафмайданчиках накопичується велика кількість автомобілів, бо процедура визнання їх безхозними довготривала. Безхозні автомобілі іноді виставляють на продаж, хоча здебільшого – просто здають на металобрухт.

– Іноді намагаємось реалізувати безхозні автомобілі, – розповів Микола Лецкалюк. – Хоча таке буває вкрай рідко. Востаннє оголошення про реалізацію такого автомобіля ми подавали десь два-три місяці тому. В основному безхозні автомобілі здаємо на металобрухт.