Новий тепличний комплекс восени цього року планують ввести в експлуатацію у рідному селі українського мільярдера Дмитра Фірташа Синькові Заліщицького району, що на Тернопільщині.

Сьогодні тут ведуться активні будівельні роботи. Щодня півсотні землерийної техніки обробляють 8-9 тисяч кубічних метрів землі (яка, до речі, промерзла на один метр). Але не дарма кажуть, якщо є гроші, то і сильні морози на заваді не стануть. А з фінансуванням тут все гаразд. Попередня вартість проекту це біля 100 мільйонів доларів. Після будівництва комплексу тільки на теплицях знайде роботу від 150 до 200 чоловік, а ще близько ста – навколо самого виробництва. Розраховувати на те, що тут працюватимуть тільки його односельчани, як вважає олігарх, було б неправильним.

– Ми із губернатором обговорювали цю тему. Ми розуміємо, що нам необхідні молоді спеціалісти, різного рівня люди. Я думаю, що у цьому випадку, хто зможе, хто пройде конкурс, вони будуть працювати. Для нас це важливо. Адже ви, напевне, знаєте, що за 20 років незалежності майже 360 сіл по Україні зникло. Тому відродження села для нас є ключовим питанням, – запевнив Дмитро Фірташ.

Присутній на репрезентації проекту у Синькові голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв, як він сам запевнив, щиро порадів за нашу область.

До речі, воду для тепличного комплексу будуть брати із Чернівців. Для цього спеціально побудують новий водогін завдовжки у 10 кілометрів.

– Що відрізняє буковинців, наддністрянців, галичан і всіх інших, так це те, що ми вміємо радіти за сусідів. Можливо, коли ви будете приймати якесь рішення щодо нас, то врахуєте те, що є через Дністер доброзичливий і добрий сусід. А ви чому думаєте, що я це так спокійно кажу. Ми краник перекриємо і ви де? Добрий день, у Чернівцях. Там ми з вами і поговоримо. Але у нас завжди, на чернівецьких столах, будуть і помідори, і огірки, і перець, – жартуючи сказав чернівецький губернатор.

Додамо, що аналогів подібних теплиць, котрі будуються у Синькові, не має в Україні, а у світі є лише чотири. Тепличне обладнання і конструкції постачатиме нідерландська компанія. Дистанційний агрономічний нагляд за вирощуванням овочів та врожайністю будуть здійснювати фахівці з Нідерландів та Ізраїлю.