Фантастичну за нахабством схему обману мільйонів українців викрили компетентні громадські активісти. Якщо вірити цифрам, наведеним у дослідженні – жителі обласного центру Тернопільщини за останні роки заплатили десятки мільйонів гривень за тепло, якого … не було! З них, 30 мільйонів у опалювальному сезоні 2011/2012 років.

Через завищені тарифи на опалення громадяни щороку переплачують сотні мільйонів гривень. Про це у понеділок на прес-конференції заявив голова правління Громадського комітету захисту прав громадян Микола Козирев, пише УП

Вартість опалення давно перевищила рівень доходи населення України

Схема надана Артемом Соколенко

 Він розповів, що тарифи на опалення розраховують із застосуванням середніх температур сторічної давнини, коли зими були холоднішими.

 “Тому питомі нормативи споживання тепла, які комунальники закладають у розрахунки тарифу, не відповідають сучасним нормативам і стандартам енергозбереження”, – сказав він.

У населення міста Тернопіль забрали 30 мільйов гривень за неуснуюче тепло

Схема надана Артемом Соколенко

 Козирев розповів, що формування завищених тарифів у кожному місті відбувається за однією схемою.

 “Комунальники використовують застарілі нормативи витрат тепла на опалення будинків, розраховані на такі холодні зими, які були за метеоспостереженнями 1881-1960 років”, – розповів він.

 За словами експерта, за опалювальний сезон 2010/11 року кияни переплатили, за розрахунками правозахисників, загалом понад 1 мільярд. Мешканці Луганська й Миколаєва – понад 80 мільйонів, Хмельницького – понад 33 мільйонів, Харкова – понад 500 мільйонів, Рівного – понад 26 мільйонів, Одеси – майже 400 мільйонів, Тернополя – майже 30 мільйонів, пише Українська правда.

Якщо керівництво міста знало про ситуацію (а не знати про неї воно просто не могло), то чому змовчало, дозволивши обман своїх виборців?