Міська влада спільно з оргкомітетом проголосили, що водно-моторні перегони повернуться на плесо міського ставу наприкінці серпня. Минулого року змагання стали окрасою свята для городян, а цьогоріч обіцяють підвищення статусу. Човнярі змагатимуться вже не за європейську, а світову першість.

Та чи готовий Тернопіль до змагань подібного рівня? Ні, з водою все в порядку: підводних рифів за зиму не виросло і динозаври в ставі не завелися. Зате на набережній панує повний хаос і розгардіяш.

До “дня х” менше п’яти місяців, а вигляд у надбережжя Тернопільського ставу, як після війни. Поламана іржава огорожа з облізлою фарбою, ями і тріщини на асфальті, відбиті і перекошені плити. На сходах ногу зламати легше, ніж зберегти цілою. Один зі спусків, з боку гідропарку, взагалі забитий дошками і закиданий сміттям.

У воді крім звичайного сміття, плаває сміття будівельне, залізячя, частини огорожі та старої балюстради.

Довершує цей апокаліптичний пейзаж підкоп потрічканого Тернопільського замку під рестораном “Максим”, де збираються робити чи то дискотеку, чи то ще один ресторан, та перефарбована у загадковий жовтий колір давня Надставна церква.

Управління парків, до якого належить набережна, зі скандалом позбулося керівника, тому не зрозуміло хто і коли має довести територію до пуття. Скоріш за все влада нашвидкоруч підлатає стометрівку де відбуватимуться змагання, а решту залишить гнити та облуплюватися до кращих часів.

Іван Сірий

Фото: “За Збручем”