Печерський районний суд Києва засудив активістів партії «Свобода» Олександра Лазаренка, Кирила Бабенцова і члена громадської організації «Чорний комітет» Богдана Тицького, які смажили яєчню на вічному вогні у Парку вічної слави 20 червня 2011-го до трьох років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробувальним строком на 2 роки.

У вироку зазначено, що 20 червня Лазаренко, Бабенцов та Тицький за попередньою змовою провели у Парку вічної слави акцію протесту проти залучення до кримінальної відповідальності Анни Сінькової за те, що вона смажила на вічному вогні яєчню в грудні 2010 року.

Як було встановлено, підсудні провели аналогічні дії, і зімітували приготування яєчні на вічному вогні. Після цього, як зазначено в матеріалах справи, Лазаренко, Бабенцов та Тицький перейшли до Маріїнського парку, де демонстративно, на відео, з’їли яєчню, нібито посмажену на вічному вогні.

У вироку зазначено, Лазаренко, Бабенцов та Тицький свою провину не визнали. Вони пояснили, що тільки зімітували дії Сінькової, і були лише акторами, ніякої шкоди місцям поховання вони не заподіяли, а в Маріїнському парку їли яєчню, принесену з собою заздалегідь.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина підсудних у скоєному доведена, і розцінив їхні дії як умисну наругу над могилою.

Суд не взяв до уваги свідчення підсудних про політичні мотиви акції, оскільки незалежно від мотивів, акція була спрямована на осквернення місць поховання.

Проаналізувавши матеріали справи, суд визнав Лазаренка, Бабенцова і Тицького винними у вчиненні злочину, передбаченого ч2 ст297 Кримінального кодексу Україні. Враховуючи, що всі троє раніше не були судимі, позитивно характеризуються, суд засудив їх до 3 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки.

Після винесення вироку Лазаренку, Бабенцов та Тицкий зазначили, що неоднозначно розцінюють його. «Головне, що на волі залишилися. Хоча ми не вважаємо, що скоїли злочин, і вину свою не визнаємо », – сказали вони.