Тернопільський водоканал вдруге провів акцію «Журналісти змінюють професію». Представники місцевих засобів масової інформації на кілька годин перевтілились, хто у слюсарів, хто у диспетчерів, хто у ремонтників.

Проведення таких акцій є надзвичайно важливим моментом у повсякденній роботі водоканалу, вважає директор комунального підприємства Володимир Кузьма.

– Журналісти мали можливість так би мовити на власній шкірі переконатися, що таке бути працівником водоканалу. Як у фізичному відношенні, так і в словесному, коли їх ідентифікували із нашим працівником. Тому що насправді багато професій вони пов’язані з роботою у відкритих місцях, де багато людей. Не завжди реакція цих людей є адекватною до поведінки наших працівників. Тим не менш ми розуміємо, що чим більше за допомогою журналістів ми будемо людей інформувати про специфіку нашої роботи, тим більше буде розуміння з їхньої сторони і менше буде виникати конфліктних ситуацій. Тому саму акцію ми розцінюємо дуже позитивно і сподіваємось, що журналісти змогли хоча б частково перейнятися проблематикою нашої роботи і зможуть донести її до наших споживачів, – зазначив Володимир Кузьма.

На сьогоднішній день на місцевому водоканалі існує понад 20 різних структурних підрозділів, у яких працюють люди близько 100 професій. Перед тим, як випробувати власні сили у тій чи іншій спеціальності, усі журналісти пройшли відповідний інструктаж і розписались у журналі з техніки безпеки. А далі вирушили на об’єкти.

На каналізаційно-насосній станції №7 цього дня планово ремонтували насосний агрегат. Як розповів начальник каналізаційно-насосних станцій Михайло Муца, таку профілактику проводять раз на два тижні. А капітально насосні агрегати ремонтують раз в місяць. Варто додати, що КНС №7 обслуговує промислову зону і мікрорайон Сонячний. А загалом у Тернополі є шість таких каналізаційно-насосних станцій.

Далі – в районі котельні на вулиці Самчука ремонтували каналізаційний колектор, який збирає стоки з майже десяти навколишніх вулиць. На колекторі, який знаходиться на глибині шість метрів, просіла труба. Якби не вчасні дії водоканалівців, мешканці цього району на тривалий час могли би залишились без води. Два дні тут усували пошкодження, а пересічні мешканці про аварійну ситуацію навіть не знали.

Тернопільські журналісти, що вирішили взяти участь в такій акції, по іншому почали дивитись на працівників водоканалу.

Олена Долинна, журналіст телеканалу TV-4: «Цікаво, що водоканал організовує такі акції для журналістів. Ми звикли працювати з людьми, а тут ми працюємо з технікою, з якимось очисними спорудами, з двигунами і бачимо, наскільки довгий шлях проходить вода, яка поступає до нас в домівки. Робота дійсно нелегка і цим людям треба тільки подякувати, що вони її виконують і виконують справно. Мені в деякій мірі навіть було страшно тому, що ми ремонтували електродвигун. Він був дуже потужний. Потрібно бути і сміливим мабуть, щоб виконувати роботу, яку роблять у водоканалі. Дуже дякуємо за таку акцію і будемо приходити кожного року».

Андрій Шкула, журналіст газети «20 хвилин»: «Враження позитивні від спілкування з людьми. Але найбільше мені сподобалось те, що я був одягнений в одяг рядового працівника водоканалу, пройшовся зупинкою громадського транспорту, яка неподалік ремонтної ділянки, і люди незрозуміло чому із такою не агресією, а претензіями звертаються. Мовляв, чому ви постійно ремонтуєте, чому труби на нові не заміните. Я намагався, як водоканалівець, пояснити, що зробити весь обсяг робіт нереально, потрібен час і потрібно розуміти, що деколи стаються такі поломки і на них треба реагувати адекватно. Деякі люди казали давайте швиденько закінчуйте, я без води не хочу сидіти, і це при тому, що воду навіть не відключали. Тобто люди, не зрозумівши суті, одразу таке непозитивне ставлення проявляють. Такі акції потрібно проводити. Ми тоді зможемо людей більше познайомити з цією важкою роботою, з її нюансами і з тими людьми, які постійно на стражі водопровідних мереж Тернополя».

Вікторія Кравець, журналіст телеканалу ІНТБ: «Я вперше спробувала себе в ролі водоканалівця. Мені довелось працювати на каналізаційно-насосній станції №7, де я спробувала відкручувати гайки для того, щоб насос працював без вібрації і в безшумному режимі. Не така це вже й легка робота. Можливо з точки зору того, що я дівчина, а працівники водоканалу переважно чоловічої статі. Як вони мені розповіли, вони працюють по 12 годин на добу і в таких складних умовах. Тепер аж я зрозуміла, що для того, щоб вода потрапила в наші домівки, залучено дуже багато сил, часу, енергії працівників водоканалу, яким дійсно варто подякувати».

Нагадаємо, що акція «Журналісти змінюють професію» була приурочена Дню працівників житлово-комунальної галузі та Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначатимуть завтра.