Ми продовжуємо цикл публікацій присвячений висуненню ключовими політичними силами кандидатів в народні депутати. Сьогодні в центрі уваги партія влади на Тернопіллі – Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

Партійний виборчий список

Олексій КайдаВ 2012 році за списком “Свободи” до парламенту потрапив теперішній очільник ОДА Олег Сиротюк. Своє 15-те місце у списку він отримав як компенсацію за образливий кидок партнерів з “Батьківщини” по Чортківському виборчому окрузі. “Нагріті” Сиротюком три райони, як Дар Божий, впали в руки Івану Стойку. Напередодні тієї кампанії мало хто вірив, що “Свобода” здатна пройти у Верховну раду, тому перспективи Сиротюка не сприймали всерйоз.

 Цього разу оптимізму теж не густо. Рейтинг тягнибоківців коливається поблизу прохідного бар’єра. Спеціалісти, все ж, передбачають, що свободівці потраплять до парламенту, правда у урізаному складі. Ймовірність появи нинішнього очільника ОДА у прохідній частині списку невисока. Партійні вожді давно хочуть спекатися невиразного побратима. Натомість високі шанси потрапити до першої п’ятірки у Олексія Кайди. Тернопільський мажоритарник зараз є одним з головних спікерів партії Тягнибока. Його часто можна побачити на центральних каналах під час різних ток-шоу і дуже рідко серед тернопільських виборців. Кажуть, провінція давно обридла цьому свободівському мачо. Зате минулого тижня Кайда записався в широкорозрекламований свободівською “джинсою” батальйон “Січ”. Навколо цього політично-воєнного утворення поки що більше галасу, ніж толку. Відомо, що “січовики” три місяці, поки тривала активна фаза АТО, тренувалися у грі у волейбол під Києвом, а минулого вівторка нібито вирушили на фронт. Остання з’ява батальйону через кілька днів в Полтаві, де “січовиків” знову з почестями відправляють на фронт…

Окрім Сиротюка та Кайди інших реальних кандидатів у партійний список “Свободи” нема. Рядові містечкові бійці на кшталт Навроцького, звичайно, будуть, але “поза зоною реальної досяжності…”

Мажоритарні округи області

Нардеп з ВО Свобода Михайло Головко під Слов'янськомУ 2012 році тягнибоківці “втрафили” перемогти у двох округах – Збаразькому та Тернопільському. Нардепами стали Михайло Головко та Олексій Кайда. За даними “За Збручем” пан Головко знову випробує сили на Півночі області. Щоправда, цього разу йому буде набагато важче, адже з’являться конкуренти з рейтинговіших, ніж “Свобода” політичних сил. Стосовно Кайди ми розповідали, що він мріє чкурнути до списку. Однак якщо Тягнибоку вдасться переконати про підтримку свободівців на округах з партіями Порошенка та Яценюка, то чоловік біатлоністки Підгрушної знову завісить мужнім профілем біг-борди Тернополя. На лаві запасних у боротьбі за симпатії обласного центру просиджують штани директор-розпорядник ОДА Леонід Бицюра та новоспечений сільськогосподарський інспектор Роман Навроцький.

Інші три округи області, як безперспективні, віддали до рук Олега Сиротюка, що особисто приглядається “свого” з центром в Чорткові. Керівниця офісу Сиротюка – Марія Чашка закріпила собі територію з центром у Теребовлі. Свободівський бравий вояка Швейк – Володимир Стаюра через припинення вогню не встиг постріляти. Своїм гучним хрипким голосом він планує “їздити по вухах” виборців Зборівського округу.

Володмир Стаюра воює в стортивному заліНа цих виборах на Тернопільщині у тягнибоківців менші шанси на успіх, ніж у 2012 році. Після гучних перемог і розчарувань у виборців серйозні сумніви на тему гасла “рука не здригнеться”. Рейтинг партії в області коливається у діапазоні 5-8%. Особливі надії місцеві націоналісти покладають на дипломатичні здібності Тягнибока. Оптимальний варіант – узгодити кандидатів з партіями Порошенка та Яценюка. У резерві – формат співпраці з “Батьківщиною”. В обох випадках найбільші шанси узгодженими мають діючі нардепи Кайда і Головко та голова ОДА Сиротюк.

На фото: Цивільний генерал Кайда, підхорунжий Головко, гвардії-волейболіст рядовий Стаюра