Успішним можна зробити не лише окрему людину, окреме підприємство чи окремий регіон, а цілу державу. У цьому переконаний один з керівників тернопільського заводу «Опілля», депутат обласної ради від Української Народної Партії Володимир Гульовський. Україну він бачить успішною і заможною державою, жителі якої гордяться своїм корінням. Саме для того, щоб зробити її такою, він вирішив свій досвід керівника району, політика та підприємця реалізувати в стінах парламенту.

– Пане Володимире, як у Вас визріло рішення балотуватися до Верховної Ради?

– Ми всі бачимо, що сьогодні відбувається в Україні. З приходом нової влади почався тотальний наступ на все українське. Влада здала бази Чорноморського флоту, потім підняли питання входження в Єдиний економічний простір із Росією і країнами СНД. Чергова наруга – це прийняття мовного законопроекту.

Мені нестерпно бачити цю картину. Я вже довший час в політиці і усвідомлюю, що в нас  немає серйозної опозиційної сили. Та опозиція, яка є, існує лише на папері. Реалії ж показують, що вона не є дієвою і не може зупинити наступ на все українське. Тому з однодумцями прийняв рішення боротися за депутатський мандат, партія довірила мені це робити на Збаразькому окрузі. Щоб потім всім спільно змінювати ситуацію, відстоювати державні інтереси, протистояти чинній владі і припинити її зазіхання на українські цінності.

– З вибором мажоритарного округу визначилися одразу?

– Звісно, адже це найрідніші мені райони. Я народився у селі Шили Збаразького району, там навчався і до сьогодні там проживаю. Але моє життя пов’язане не тільки із Збаражчиною. Навчався я і в Новосільській школі Підволочиського району, потім проходив у ній практику як вчитель. Батько мій народився  в селі Шельпаки Підволочиського району, тому тут є дуже багато близьких моєму серцю місць.

Я вже побачив, що із тих кандидатів, які балотуються по цьому округу, мало місцевих, людей, які б проживали в Шумському, Кременецькому, Ланівецькому, Збаразькому чи Підволочиському районах. А це означає, що ми вибиратимемо кота в мішку. Бо така людина потім, можливо, і приїде раз на рік на округ, а то і взагалі не приїде.

А от коли нардепом був Михайло Ратушний, який родом з Чернихівців, то він працював на окрузі і був результат від його роботи.

– Як депутат облради Ви добре знайомі з проблемами області. Які з них, на Вашу думку, є першочергові для розв’язання саме у стінах парламенту?

– Наш 164-ий округ, як і вся Тернопільщина, не є відділеними від України. Тому всі проблеми, які назбиралися сьогодні на Сході, на Півдні, в Центрі чи на Заході України,  актуальні і для нас. У разі потрапляння до парламенту насамперед зосереджу свою увагу на тому, щоб не допускати такої нерівності, яка панує зараз у розподілі субвенцій.

Я є секретарем бюджетної комісії обласної ради і чітко бачу, що на сьогодні дуже несправедливий розподіл. 80% субвенцій виділяють на східні області України, а Тернопільщина вже фінансується за залишковим принципом. Нардепи від Тернопільщини дуже мало працюють над тим, щоб відвоювати більше коштів для області. Правда такий розподіл характерний для всієї України. Бо Партія регіонів робить все для того, щоб розвивати тільки один регіон України.

Тому власне я і йду в парламент – щоб консолідувати свої зусилля з зусиллями інших депутатів від Тернопільщини і спільно вирішувати ті проблеми, які є найбільш наболілими для жителів області. А їх безліч – від питань житлово-комунальної сфери до працевлаштування.

– Частково Вам доводилося вирішувати наболілі проблеми на посаді голови Збаразької райдержадміністрації. Що вдалося зробити за час керування районом?

– Район я очолив у 2005 році після Помаранчевої революції. І вже через 2 роки ми повністю завершили газифікацію району. Це було значне досягнення, бо на віддалених хуторах жили дідусі і бабусі, які десятиліттями змушені були терпіти незручності.

Нам також вдалося запусти ряд підприємств, зокрема на базі колишнього заводу продтоварів запрацював сучасний завод «Калганоф». Це був проект нашої команди, яка створила всі умови для залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

Ще, пригадую, як тільки я очолив райдержадміністрацію, на Збаражчині було більше 20 тис. га нерозораних земель. За рік ми залучили внутрішніх та зовнішніх інвесторів, і в нас не залишилося земель, які б не були в обробітку. Це не тільки моя заслуга, а всієї команди, яка тоді працювала. Але ми тоді спрацювали на відмінно.

Любомир Котенко

***

Довідка «За збручем»

Володимир Гульовський – народився у селі Шили Збаразького району 7 червня 1975 року.

У 1992-1997 роках навчався у Тернопільському педагогічному інституті, де здобув фах вчителя географії та історії. В 2002 році завершив Волинський державний університет за спеціальністю «Правознавство».

1997-2000 рр. – вчитель географії Лисичанської школи Підволочиського району, згодом – вчитель історії та правознавства Збаразької ЗОШ №1.

2002-2005 рр. – юрист Збаразької міської ради.

2005-2008 рр., 2010-2011 рр. – голова Збаразької РДА.

2008-2010 рр. – начальник обласного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту.

2011-2012  рр. – комерційний директор Тернопільського ВАТ «Опілля».

2012 р. – комерційний директор ТОВ «Пивоварня «Опілля».

Депутат облради, член УНП.

Одружений, виховує однорічного сина.