Сьогодні в чотирьох районах області відбудуться перші організаційні сесії районних рад.

Обирати нове керівництво органів місцевого самоврядування  будуть в Борщівському, Бучацькому, Гусятинському та Лановецькому районах.  Пізнє проведення сесій свідчить про тривалу закулісну боротьбу, а також про рівність сил претендентів на перемогу. Не виключено, що в усіх чотирьох випадках стати головами рад спробують теперішні голови районних адміністрацій. Для трьох з них – голови Борщівської РДА Івана Чепесюка, голови Гусятинської РДА Степана Турецького та голови Лановецької РДА Віктора Морозюка – це не нове заняття. Перших двоє стали головами відповідних рад на помаранчевій хвилі «Нашої України» в 2006р., а представник волинського району цю посаду обіймав ще в часи Кучми. Найсумніше в цій історії, що всі троє довший час представляли в своїх районах «Нашу Україну», а на ці вибори йшли на чолі списку Партії регіонів. Тому не здивуємося, що комбінації у випадку обрання когось з цієї трійці головами можуть бути регіонально-помаранчевими. В той же час голова Бучацької РДА Василь Савка твердий «регіонал» і прийшов на посаду з опозиції.

В усіх випадках представникам влади будуть протистояти представники «Батьківщини», які в цих районах показали найпереконливіші з поміж опозиційних партій результати. В Борщові, наприклад, буде прагнути зберегти за собою місце голови ради  Ярослав Роздольський, в Бучачі – Олег Михайлів, а Ланівцях – Віталій Ткачук. Таким чином, окрім традиційної боротьби по лінії влада-опозиція , завтра будуть з’ясовувати стосунки ще райадміністрації і ради.

До речі, після останніх гучних поразок влади рахунок у заочному протистоянні влади та опозиції вперше став на користь опонентів влади 6:5.