Бути обережним з опаленням закликають рятувальники.

На Тернопільщині цього року чадним газом отруїлось дванадцять людей, з них дев’ятеро загинули, – повідомляє TV-4.

Основні причини отруєння чадним газом – відсутність вентиляції, несправність димовентиляціних каналів, небезпечне користування газовими приладами, а також порушення правил експлуатації пічного опалення.

– В області вже виникло на 160 відсотків більше пожеж від пічного опалення, ніж у минулому році. Дані пожежі спричинили й загибель людей. В області вже загинуло 9 людей. Найбільша кількість людей загинула в Кременецькому районі – 4 людини, в Борщівському – 2 людини, в Зборівському, Шумському по одній людині. І вчорашній випадок у Великих Бірках, також загинула жінка 89 року народження, причина і збитки поки встановлюються, – розповів заступник начальника управління Державної техногенної інспекції України в Тернопільській області Олег Балан.

Джерелом чадного газу може стати будь-який газовий опалювальний чи нагрівальний прилад: піч, колонка, котел. Аби уникнути небезпечних ситуацій, фахівці застерігають: газифікацію будинків мають здійснювати тільки працівники відповідних спеціалізованих організацій. Категорично заборонено самовільно встановлювати, переставляти та ремонтувати газові прилади. Димові та вентиляційні канали необхідно періодично перевіряти.

– Слід також звернути увагу на справність самих димарів і справність печей. Внаслідок тривалого перекалювання або обігріву стаються тріщини в печах та домоходах. Внаслідок чого відбувається обрушення цегли, обрушення інших матеріалів, з яких зроблений димар, перекриваються ці димовентиляціні канали і чадний газ доходить в приміщення. Тому ми застерігаємо: для того щоб справно користуватися чи пічним чи газовим опаленням, необхідно слідкувати за справністю димовентиляційних каналів і опалення кімнат, будинків проводити лише в світлий час доби, нівякому разі під час сну, – наголосив Олег Балан.

Не можна, кажуть рятувальники, сушити на печах одяг, дрова та інші предмети, залишати дверцята печі відкритими, коли там горить вогонь, використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи. Не можна також користуватися печами, які мають тріщини, і ставити паливо чи інші швидко займисті речовини безпосередньо перед отвором печі.