Громадсько-політичний діяч, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі 5 каналу заявив про те, що він був і залишається представником об’єднаної опозиції.

Він наголосив на тому, що будучи головою політради «Нашої України» став одним із засновників Комітету опору диктатурі, тому команду об’єднаної опозиції він ніколи не полишав.

«Для мене дуже важливо, що я був і є в об’єднаній опозиції. Я коли був головою політради «Нашої України», – з першого дня підписував установчі документи Комітету опору диктатурі і наші депутати і, власне, вся політична сила, а головне я також з усіма брав участь у роботі і всіх заходах об’єднаної опозиції»,  – сказав політик.

За словами Наливайченка, вихід з партії для нього «був принциповим політичним питанням – і в цьому немає ніякої новини – залишитися чесним, залишитися в команді об’єднаної опозиції».

«Я нікуди не пішов далі, ніж там, де я був, – в об’єднаній команді», – відзначив він.

Участь Наливайченка у опозиційному об’єднанні схвалюють як експерти, так і опозиційні лідери.

Зокрема,  голова фракції Батьківщина у Верховній Раді Андрій Кожем’якін під час брифінгу  у Харкові заявив про те, що Наливайченко долучиться до Об’єднаної опозиції. Таке ж переконання висловив перший заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв.

Екс-міністр МВС Юрій Луценко з великим оптимізмом сприйняли приєднання Наливайченка до «Батьківщини».

«Я задоволений, що важке життя стимулює опозицію до кращих вчинків і з великим оптимізмом сприймаю приєднання до «Батьківщини» і Анатолія Гриценка, і Валентина Наливайченка. Тим більше, що цей процес відбувається не навколо особи, а навколо принципів, що є необхідною умовою для перемоги», – заявив Луценко.

У свою чергу політтехнолог Віталій Бала вважає, що перехід нових облич до об’єднаної опозиції, таких як Наливайченко та Гриценко, опозиції нічим не зашкодить. «Це навпаки може бути корисно», – сказав він.

За словами політтехнолога, з точки зору виборчої технології сам по собі Наливайченко, є людиною з певною харизмою, з певною позицією, з певними ідеями.

«В опозиції безумовно є конкуренція. Це є в будь-якій партії, і в об’єднаній опозиції це не виключення. Присутність Наливайченка та Гриценка в об’єднаній опозиції сприяє зміні «обличчя» об’єднаної опозиції, і фігурально, і буквально. Крім того, важливе включення інших людей і в список, і на мажоритарні округи. При цьому найголовніше, що на мажоритарних округах вони таким чином зменшують кількість тих, хто міг би йти проти від об’єднаної опозиції на її електоральному полі», – резюмував експерт.