Вода у Тернополі подорожчає з 1 березня. Зараз один кубометр води для міщан коштує 5 гривень 18 копійок. Від завтра за неї доведеться платити по 5 гривень 48 копійок. Відповідну постанову про коригування тарифів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затвердила 10 лютого. Та навіть нові тарифи не рятують комунальне підприємство від збитків, які наростають щомісяця. Тому вода, кажуть у “Тернопільводоканалі”, може дорожчати і далі.

Про можливе подорожчання послуг водопостачання та водовідведення “Тернопільводоканал” попереджав тернополян давно. Ріст ціни на електроенергію, газ, паливно-мастильні матеріали змусив керівництво комунального підприємства ще у травні подати нові розрахунки до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. У водоканалі сподівались, що Комісія візьме до уваги усі причини його збитковості, адже тариф, який був би для підприємства рентабельним,мав би становити трохи більше семи гривень. Зараз за один кубометр води тернополяни платять 5 гривень 18 копійок. Та вже з березня цього року він зросте на 30 копійок.

Любов Пекар,  начальник планово-економічного відділу КП “Тернопільводоканал”

Це становить 5,8% до діючого. Тобто на даний час діючі тарифи по водопостачанню і водовідведенню по Тернополю становили 5,184 грн, зараз скорегований тариф з 1 березня буде становити 5 грн, 484 коп.

Для мешканців сіл, які розташовані на ділянці водогону від водосховища до Тернополя, а це Плотича, Горішній та Долішній Івачів і частково Біла, один кубічний метр води подорожчає на 15 копійок і коштуватиме одну гривню 60 копійок, для інших сіл новий тариф складе 5 гривень 28 копійок. Відтак, завдяки подорожчанню води, “Тернопільводоканал” щомісяця додатково отримуватиме 185 тисяч гривень, тоді як щомісячні затрати підприємства значно більші. Подорожчання електроенергії на одну копійку обходиться комунальному підприємству у 23 тисячі гривень. Лише за минулий рік ціна на електроенергію поступово зросла на 21 копійку.

Володимир Кузьма, директор КП “Тернопільводоканал”

Прем’єр-міністр на початку року голосно заявив, що неприпустимим є перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги. Це, напевне, послужило сигналом для того, щоб повний їх перегляд не відбувся, а відбулося лише часткове їх корегування. Частковим воно є тільки в частині перегляду наших електрозатрат.

Нові тарифи не рятують комунальників від збиткової роботи, відтак вода може дорожчати й далі, кажуть у “Тернопільводоканалі”.