Ледь не втратили своє майно кооператори Заліщицького району. У середині вересня про незрозумілі речі, які кояться у районному споживчому товаристві, керівництво облспоживспілки проінформували місцеві пайовики.

Відзначимо, що Заліщицьке РайСТ – одне з найпотужніших в області. Саме з кооперації “помідорного” району стартував на посаду голови облспоживспілки її теперішній очільник – Михайло Лазар, але, очевидно, щось з рідним районом у нього останнім часом не склеїлось. Авантюра, яка мало не сталася за його спиною, ледве не призвела до втрати зі сфери управління цілого РайСТ.

Перевірка “згори” показала, що група осіб, серед яких і був керівник районного споживчого товариства, спробували змінити порядок управління майном Заліщицької кооперації.

Ініціатори “змови” зробили ставку на зміни в статуті, які б вивели РайСТ зі сфери управління облспоживспілки. Крім того, серед “кооператорів” району з’явилися нові особи, які раніше до товариства не мали відношення.

– Була спроба окремих зацікавлених осіб шляхом збору підписів, які видавались за збори дільничні, а потім проведення зборів уповноважених, внести зміни до статуту. Вони вже власне внесли такі зміни. Зареєстрували статут у новій редакції, що дозволяло їм здійснювати будь-які дії без згоди вищестоящих органів, – розповів «Радіо Рокс» заступник голови правління Тернопільської облспоживспілки Михайло Гуменюк.

Синхронно з внутрішніми подіями в РайСТ претензії на майно товариства неспроста почали лунати і серед близьких до влади депутатів Заліщицької райради. Мовляв, майно треба передати громадам району.

Якби не своєчасне реагування з боку обласної спілки споживчих товариств, наслідки були б плачевні – “автори перевороту” отримали б можливість розпоряджатися майном райспоживспілки на власний розсуд.

– Можна було б говорити, що можливо було б вчинено відчуження майна на користь окремих осіб. Або, якщо б це була господарська діяльність, то вона б здійснювалась не на користь пайовиків, а на користь тих осіб, які і вчиняли ці дії. Тобто, якщо б проводилась торгівельна чи заготівельна діяльність, то дивіденди від цього мали б окремі особи, – розповів Михайло Гуменюк.

До речі, керівник Заліщицької райспоживспілки одразу після викриття дій написав заяву на звільнення за власним бажанням. Поки що облспоживспілка проводить внутрішню перевірку. Не виключено, що її матеріали потраплять на стіл правоохоронців.

Довідка ZZ

Тернопільська обласна спілка споживчих товариств (Облспоживспілка) на добровільних засадах об’єднує 16 районних споживчих товариств, 3 споживчих товариства. В склад облспоживспілки також входять 19 власних підприємств. Облспоживспілка входить до складу Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки).

Споживча кооперація області об’єднує 31216 пайовиків. В системі працює 2200 працівників.