Як ми повідомляли, з 1 березня вода для населення у Тернополі дорожчає на 30 копійок.

Після підвищення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення «Тернопільводоканал» щомісячно додатково буде отримувати 185 тисяч гривень. Однак, у комунальному підприємстві порахували, що це не покриє усіх затрат, які щомісяця несе водоканал. Невпевненості, в першу чергу, додає щомісячний перегляд тарифів на електроенергію. З січня минулого року ціна за кіловат зросла з 86 копійок до 1,07 грн. А одна копійка зростання тарифів на електроенергію обходиться підприємству у 23 тисячі гривень. Відповідно, у минулому році щомісячний приріст видатків водоканалу становив 485 тисяч гривень.

– Щоб розрахунки були коректними, треба враховувати, що перегляд тарифів відбувся тільки для населення. А частка споживання населення – це приблизно 80% від загального об’єму наших послуг. Тому ми цифру 485 тисяч множимо на 80% і отримуємо 388 тисяч гривень. Але все одно ми бачимо, що біля 200 тисяч ми десь недоотримаємо від того, що мали би отримувати від нашого тарифу. Тобто, всіх наших фінансових питань таке коригування тарифів не вирішує. Тариф і надалі залишається збитковим, – пояснив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Хоча в певній мірі у комунальному підприємстві раді і такому коригуванню тарифів. Адже додаткові кошти зайвими не бувають.

Володимир Кузьма не виключає, що упродовж року тарифи на воду коригуватимуться ще не один раз. Можливо, навіть проведуть повний перегляд, який планувався на початок року. А це – 7,14 гривень за кубометр води і стоків.

А вже з 1 березня за водопостачання і водовідведення населення платитиме 5,48 копійок.