«Дай закурити», – часто з такої зачіпки починаються хуліганства та інші вуличні злочини. Дві тернопільські молоденькі дівчини (обом по сімнадцять) о першій ночі підійшли до перехожого з проханням «Дай десять гривень»…

Який молодий чоловік відмовить такому проханню, тим більше, що дівчатка були добряче напідпитку, можливо, гроші потрібні на таксі. Але юнак мав у кишені усього дві гривні. «Зараз зателефоную сусіду по кімнаті – він кине гроші з вікна гуртожитку», – запропонував хлопець. Власне, він так і зробив. Тим часом одна з дівчат попросила у нього мобільний телефон, щоб подзвонити. А інша чекала подругу на другому боці дороги і не знала, що та задумала недобре. Під вигук «Втікаємо!» обоє зірвалися з місця. Юнак так і не зміг наздогнати незнайомок, які утекли з його мобілкою.

На хлопця, що біг посеред нічної безлюдної вулиці, звернув увагу міліцейський патруль. Правоохоронці взяли потерпілого у машину і поїхали розшукувати дівчат. На вулиці Богдана Хмельницького їх і «підібрали».

Кримінальну справу за грабіж порушили стосовно однієї дівчини (оскільки друга не знала про мобільний телефон). Подруги цього дня святкували день народження однієї з них, вживали алкоголь, веселилися, шукали допізна розваг. Мати грабіжниці, довідавшись про вчинок дочки, ледь не втратила дар мови. І під час судового розгляду справи вона картала дочку. Але просила не позбавляти її волі, мовляв, відтепер встановить над нею цілодобовий нагляд. Потерпілий не мав до дівчини претензій, адже мобільний телефон йому повернули. Тернопільський міськрайсуд засудив неповнолітню до півтора року позбавлення волі, водночас звільнивши від відбування покарання із встановленням іспитового терміну на півтора року.
Ольга КУШНЕРИК, “Свобода”