З 5 по 7 квітня у Тернополі відбулася Школа українського лицаря (ШУЛ) — триденний семінар, учасниками якого стала активна молодь з Тернопільщини та Львівщини.

Завданням школи є залучити зацікавлених хлопців та дівчат до діяльності у молодіжному націоналістичному середовищі і надати їй необхідні світоглядні орієнтири та фахові навички громадської активності.

Захід умовно поділявся на три блоки, щодня учасники виховували у собі одну із трьох рис української національної еліти: мудрість, шляхетність та відвагу.

Учасники мали змогу послухати гутірки на ідеологічну, історичну тематику, поговорити про зв’язок християнства та націоналізму, інформаційну безпеку, яким може бути шлях воїна та хто на їхню думку і є тим самим воїном. Крім того, навчалися стрільби, взяли участь у тренуванні до теренової гри Гурби-Антонівці, а також відвідали театр. Під кінець семінару учасники провели соціологічне дослідження “Моя Україна” під час якого ознайомилися з проінформованістю та думкою мешканців Тернополя щодо державницької політики України, а саме про стратегічні ініціативи, що зараз є найбільш пріоритетними для збереження української державності.

“ШУЛ — це три неймовірні дні нових знайомств, цікавого навчання, величезних відкриттів. Ми мали змогу відчути на своїй шкірі частинку життя політв’язнів, адже одну ніч ночували у карцерах де колись утримували та розстрілювали українських політичних в’язнів. Також учасники мали змогу розвинути силу волі, послухати гутірки на актуальні теми та дізнатися громадську думку протягом соціологічного опитування “Моя Україна”. Під час перебування у “Школі Українського Лицаря” ми зрозуміли наскільки важливою є молодь у наш час і запаслися наснагою творити і розвивати націоналістичні ідеї. Кожний день передбачав щось цікаве та незвідане, яке закарбується в пам’яті надовго”, — поділилася своїми враженнями учасниця семінару Христина.

Захід організовано Молодіжним Націоналістичним Конгресом за підтримки Управління сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації та Молодіжного центру Тернополя.

Зенон Коссак