Мітинг проти підвищення цін на бензин, китайської гречки, сніду, всякого роду дискримінацій та навіть поганої погоди організували кореспонденти у середу 11 травня.

В якості “цілі” для пікету вибрали приміщення обласного гідрометеорологічного центру. Заявку про проведення пікету, відповідно до закону, подали у міську раду. До участі в акції-флешмобі погодилися долучитися кілька молодих хлопців. За дивним збігом обставин виявилося, що усі вони – з бородами. Серед них був і кореспондент “20 хвилин”.

Коли ми прийшли до приміщення метеорологічної служби, там уже чекали близько десятка міліціонерів. Серед них були люди у цивільному одязі. До пікетувальників відразу підійшов міліціонер. Запитався, чи нас буде більше і що плануємо робити. Решта міліціонерів теж вийшли з затінку, однак близько до пікетувальників не підходили. Ще до початку акції на ґанку гідрометеоцентру зібралися працівники цієї служби. Вони здивовано дивилися на пікетувальників та запитували, у чому справа. Врешті пікет розпочався.

П’ятеро учасників акції тримали у руках транспаранти без жодних гасел чи зображень. Також у руках тримали вудилища, на які зазвичай на політичних маніфестаціях чіпляють прапори. Однак вудки цього разу були без нічого.

– Ми вимагаємо вжити рішучих заходів, щоб не допустити підвищення цін на бензин. Зупинити завезення в Україну китайської гречки. Також не допустити того, щоб ліквідували Тернопільську область як адміністративну одиницю та зупинити несправедливість у світі!

Врешті до пікетуючих вийшов і начальник метеослужби. Він привітався та почав слухати пікетувальників разом зі своїми працівниками.

– Також вимагаємо, принаймні у Тернопільській області, забезпечити хорошу погоду на весь весняно-літній період! – почав говорити уже журналіст газети  “20 хвилин”. – Ми не зупинимося, поки усі наші вимоги не будуть виконані!

Пікетувальники почали скандувати “Ні китайській гречці!” “Ні цінам на бензин!” та “Геть несправедливість!”

Врешті почав говорити керівник метеослужби. Чоловік виглядав позитивним та посміхався.

– Ми теж підтримуємо усі ці ваші вимоги, але нічим вам допомогти не можемо, – сказав він. – Хіба що з погодою. Оце зараз якраз у нас обід, поки ви пікетуєте. І як тільки обід закінчиться, підемо робити все, щоб погода була хороша. Ну і до вашого пікету, на жаль, долучитися не можемо. Маємо працювати.

Після цього пікетувальники випустили на волю слоника – м’яку іграшку з неприродньо широко розставленими ногами.

– Випускаємо на волю цього сумного слоника, він символізує усі наші прагнення та поривання, тому нехай іде на волю! – сказав один з учасників акції і зняв з шиї тваринки повідок.

Однак пухнаста сіра тварина не побігла на волю, а залишилася лежати на асфальті. Тоді хлопець кілька разів підштовхнув її, кажучи: “Іди! Біжи на волю! Ну ж іди!”.

Та слоник не реагував, тому довелося його забрати з собою.

Врешті учасники пікету пройшли урочистим маршем протесту вуличкою перед метеорологами і припинили акцію. Міліціонери, які стояли збоку, знімали усе це на відеокамеру. Дехто посміхався.

– Жодних провокацій та правопорушень під час проведення цієї акції ми не виявили, – повідомив інспектор управління охорони громадського порядку міської міліції Володимир Козак. – Ми забезпечили належну охорону для цієї мирної демонстрації. Це було просто, адже пікетувальників виявилося менше, аніж міліції.

Також міліціонери розпитували учасників акції, чи належать вони до якоїсь нетрадиційної організації, адже у всіх хлопців були бороди. Це, зі слів міліціянтів, наштовхнуло їх на думку, що вони належать до спільноти, всі учасники якої носять бороди.

Віталій Дерех, «20 хвилин»