– Тут усе понівечили, навіть доріжку, яку ми заасфальтували, розкопали. На людей зовсім не зважають, – каже Наталія Павлючик.

Ходити через пішохідний перехід, паралізуючи цим рух транспорту на одній з центральних вулиць міста – Острозького – планували три десятки тернополян о 18.00 у вівторок, 24 квітня. Таку акцію вони планували ініціювати на знак протесту проти незаконної, на їхню думку, забудови – у дворі будинку на вул. Острозького, 19. Утім, повноцінного протесту не вийшло – прийшли у призначений час на «зебру», що біля повороту на вул. Шпитальну, лише чотири мешканки будинків, які сусідять із майданчиком, який нині готують під новобудову. Решта людей прийшли, бо мали намір лише підтримати протестуючих, – пише “20 хвилин”.

– Забудовник не хоче навіть із нами спілкуватися, говорить, що вже є такі закони, які кажуть, що згода мешканців сусідніх будинків уже не потрібна, – каже Наталя Павлючик – мешканка вул. Пирогова, 4, яка є однією із організаторів протесту проти забудови. – А тим часом – переважно у вихідні дні і вечорами, аби йому ніхто не завади, здійснює на тому майданчику якісь роботи, а днями ще й кран туди притягнув.

Жінка каже, що конфлікт почався не сьогодні. Він то розпалюється, то згасає уже впродовж кількох місяців – відколи виконком міськради 28.02.2011 р. вирішив надати Тетяні Бесазі містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки під будівництво центру здоров’я.

– Ставлення до нас – нахабне. Кажуть, у нас всі документи є, все, де треба, заплачене, тому ви нічого не доб’єтеся, – продовжує жінка. – Як він міг ту землю купити, якщо вона в оренді? Там колись джерело било. На його місці колись ясен посадили, аби він пливун тримав. Тут навіть огорожу немає де ставити.

До того ж, люди не вірять, що у їхньому дворі буде оздоровчий центр. Вони кажуть, що бачили плани. У тих документах будинок начебто більше нагадує чотириповерховий житловий будинок із гаражами унизу. Мовляв, прораб їм натякав: «Всі так роблять – будують, а потім платять штраф і здають житловий дім».

– А де там таке будувати? У нас ані дитячого майданчика нема, ані проходу. Тепер ще й смітники під вікна жек переставить, – бідкається жінка. – Уже приходив сюди Юрій Олійник – начальник Інспекції державно-будівельного контролю у Тернопільській області. Він за голову взявся, як це побачив.

Люди вже занесли скаргу у міську раду, ходили і в міліцію. Наразі ще мають надію на те, що рішення про надання землі під забудову змінить міськрада. Крім того, тернополяни наполягають, аби правоохоронці перевірили законність документів забудовника.

– Ми не долучаємося до акції, як політична сила, а лише надали юридичний супровід людям, які звернулися до нас по допомогу, – каже заступник керівника міської організації «Батьківщина» Тарас Білан. – Прикро, що ми зробили зі свого боку все, навіть міліцію попередили, а самі люди не прийшли.

Тарас Білан пояснив, що його соратників змусило долучитися до справи те, що забудовник немає жодних погоджень із людьми і, будуючи дім, загальною площею 632,1 кв. м, на клаптику землі у 3 сотих, порушує закон. Більше того, будівельні роботи можуть, на його думку, спричинити біду, адже під невеликим шаром ґрунту в тому місці ховається пливун. Сусідні будинки, як тільки почнуть бити палі, «з’їдуть» на дорогу.