Кендоїсти з усієї України та навіть з-закордону зустрілись у Тернополі. Чемпіонат з японського бойового мистецтва вперше відбувся на заході нашої держави, повідомляє ІНТБ.

– У Тернополі таких масштабних заходів ще не було. І не тільки в Тернополі – в Західній Україні таких чемпіонатів ще не було. Тому це вперше, і тому, дійсно, всі наші друзі з усієї України, всі перші номери, всі бажаючі підняти свій рівень в кендо, позмагатися – приїхали до нас, – розповів Микола Більчук, віце-президент Всеукраїнської федерації кендо.

Упродовж двох днів бійці змагалися та переймали досвід один в одного. Навчити спортсменів-початківців майстерно володіти бамбуковим мечем приїхали тренери з Угорщини та Нідерландів.

– Я почала займатися кендо, коли мені ще не було 4 років. Тому що моя родина практикувала цей вид спорту, і я зі своїм дідусем ходила в зал для занять кендо. Спочатку ми займалися кендо, а потім пили чай з печивом. І тому я почала займатися цим видом спорту, бо знала: якщо позаймаюсь кендо – отримаю печиво, – згадує Ван-Ахт Кенеда, кендоїст з Нідерландів.

Рівень українських кендоїстів, каже Ван-Ахт Кенеда, досить високий. Відповідно, майбутнє в цього виду спорту в нашій країні є.

– Я щаслива, що багато людей в Україні займаються кендо і показують велику волю і налаштування на цей вид спорту. Таке бажання, така енергетика і зарядженість дуже важлива в кендо. Я вірю, що кендо в Україні має великі перспективи, – каже Ван-Ахт Кенеда.

Натомість у Японії, розповідають тренери, кендо входить в обов’язкову шкільну програму. В нашому місті увагу дітей це бойове мистецтво лише починає привертати. Але певні результати у бійців-початківців уже є. Тим паче, починати займатися кендо можна в будь-якому віці.

– У моєму клубі займаються дітки з 7 років. Хоча їм досить непросто займатися, тому що дитина – маленька, вона ще незамотивована, їй більше хочеться гратися, ніж якимось серйозними речами вправлятися. Але дуже позитивно на маленьких діток це впливає. У Японії непоодинокі випадки, що люди починають займатися в 55 і в 60 років – і досягають дуже серйозних результатів, – розповів Микола Більчук.

Від здобутого під час чемпіонату досвіду та інформації, розповідає Микола Більчук, українські кендоїсти ще довго перебувають під враженнями.