У Тернопільському національному економічному університеті триває Міжнародна науково-практична конференція. Обговорити соціально-психологічні виміри професійної майстерності особистості в умовах глобалізації приїхали провідні фахівці галузі з п’яти країн: Російська Федерація, Білорусь, Польща, Сполучені Штати Америки, Україна. Присутні на науковій конференції делегати – відомі науковці у своїх країнах. У Тернопіль приїхали не лише щоб обмінятися досвідом, а й щоб покращити якість навчання.

Доктор психологічних наук Іван Данилюк до Тернополя приїхав із пропозицією об’єднати психологічну спільноту. Для цього пропонує створити Асоціацію факультетів психології України. Це допоможе впровадити єдині стандарти підготовки психологів, наблизити вітчизняних спеціалістів до рівня європейських. Нашим поки суттєво бракує практичних навиків.

«Нам бракує лабораторій сучасних, де можна було б вивчати роботу мозку за допомогою приладів – електроенцелографа, чи, наприклад, вивчити рух очей. Ай-трекер дозволяє вивчати напрямок погляду людини, коли вона заходить у магазин, тобто, психологію реклами. Цих приладів в українських університетах, на жаль, практично немає» – сказав декан факультету психології Київського національного університету ім.Т.Шевченка Іван Данилюк.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка цього року оновив експериментальну базу. Тепер готовий відкрити її для колег, щоб здобували практичні навики.

Трансформація вітчизняної освіти до європейських стандартів вимагає якісно іншого рівня підготовки фахівця. В першу чергу у нього має бути сформоване професійне мислення. В ході роботи науковці склали алгоритм, за яким покращуватимуть якість навчання. Звернулися науковці і до проблем галузі. Основна з них – життя змінюється швидше, ніж наукова школа.