Тернопільські націоналісти не дали передати московським попам права на почаївську землю.

Вчора, 12 жовтня, відбулася чергова спроба передати в безоплатне і постійне користування Московському патріархату більше 2,5 га землі, на якій розташована Почаївська лавра. Більше двох сотень націоналістів з різних патріотичних організацій прибули під стіни Почаївської міської ради, аби вплинути на рішення депутатів.

Активісти Правого Сектору, Національного Корпусу, «Соколу» та Всеукраїнського об’єднання «Свобода» вимагали виключити з порядку денного питання, що суперечить національним інтересам українців.

– Ми маємо на сьогодні ситуацію, коли сотні, тисячі людей кладуть свої голови на Сході, боронячи нашу землю, захищаючи її від ворога. В той же час, руками місцевих депутатів хочуть передати землю представникам цього ж агресора. Цього не повинно бути! – наголосив депутат Почаївської міської ради від ВО «Свобода» Тарас Паляниця.

Підтримати позицію проукраїнських сил прибули майже всією фракцією депутати-свободівці з Тернопільської обласної ради.

– Ми вважаємо, що дана ситуація і розгляд цього питання під час російсько-української війни є просто неприпустимим. Загинули тисячі бійців: мешканці Кременецького району, Тернопільської області, всієї України загалом. Тут присутні багато людей, які також пройшли російсько-українську війну і прийшли на сесію Почаївської міської ради, щоб подивитися на тих чиновників, яких підкуповують і на яких тиснуть, аби «просунути» це питання, – зазначив голова фракції «Свободи» в облраді Олег Сиротюк.

– Коли передавалися землі під Лавру, московська церква тут не мала впливу. Тут була окрема православна церква. Лавру будували греко-католики, а забрали її тільки у 1939-му році. Доки ви не будете знати історії, не зрозумієте, що москаль топче нашу землю, хоче знищити наш народ – буде відбуватися такий балаган, – переконаний депутат облради свободівець Богдан Бутковський.

Після виступів депутатів обласної та місцевої ради, під тиском активістів – сесія Почаївської міської ради вирішила забрати з порядку денного скандальні земельні питання Почаївської лаври.

Керівництво Почаївської лаври привело зі своєї сторони кілька десятків жіночок-прихожан. Вже після виключення скандальних питань з порядку денного, націоналісти зустрілися з групою підтримки московських попів на вулиці перед будинком культури, де відбувалася сесія. Одна з жіночок наголосила, що ми вже жили «під Путіном» і непогано було. У ході розмов неодноразово виникали діалоги на підвищених тонах.