«Не я б’ю – лоза б’є. За тиждень – Великдень». Саме так вітатимуться українці уже цієї неділі. У народі цей день називають Вербною, Квітною, Шутковою, Баськовою чи Пальмовою неділею.

Тернополяни, з якими поспілкувалися кореспонденти ІНТБ, розповіли, як саме у них розпочинається вербний ранок.

«Йдуть до церкви зранку, святять лозу, приходять з церкви. Кожного б’ють лозою: «Не я б’ю лоза б’є. За тиждень Великдень. Недалечко червоне яєчко». Отак святкуємо».

«Лозу купують. Йдуть до церкви, святять, моляться. Щастя, здоров’я одне одному бажають. На цвинтар потім ідуть, відвідують – і так свята проходять».

«Нічого такого особливого, все традиційно. Зранку ми з чоловіком ідемо до церкви, святимо вербу, йдемо на службу. От після неї зазвичай йдемо або до чоловікових батьків, або до моєї бабці. Ну або і туди, і туди, якщо встигаємо, і якщо є настрій».

«Спочатку зранку обов’язково йдемо до церкви. Після церкви приходимо додому, п’ємо свячену водичку. Потім сідаємо за стіл, трошки святкуємо. Завжди поминаємо своїх померлих, думаємо про живих. Бажаємо їм усім здоров’я, щастя, успіхів, миру, злагоди в сім’ї та всього найкращого».

У неділю Вербного тижня, перед Великоднем, християни відзначають вхід Господній у Єрусалим. Виникло свято через біблійні оповіді про те, як Ісус в’їжджав до Єрусалима на віслюку, і люди встеляли йому дорогу пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя.