Перелік категорій учнів, які звільняються від оплати за харчування у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету міськради 2 лютого.

Всього є тринадцять категорій дітей, які харчуються у закладах освіти безкоштовно. Обіди або триразове харчування їм оплачують з міського бюджету.

– Відповідно до цього рішення ми встановлюємо розмір компенсації вартості харчування для учнів, які звільнені від оплати за харчування, – зауважив Володимир Дідич, заступник міського голови. – Вартість харчування ми залишаємо на рівні минулого року, а перелік пільгових категорій доповнили дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб.

У прийнятому документі вказано, що вартість харчування для пільгових категорій дітей становить 26 гривень. Для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі дворазове харчування коштує 35 гривень, чотириразове – 60 гривень. Для всіх учнів Тернопільського педагогічного ліцею спортивного профілю обід коштує 23 гривні, а триразове харчування – 35 гривень. Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на повному державному утриманні, і які навчаються в училищах або Галицькому коледжі харчування коштує 67 гривень.

У рішенні також визначено, які документи необхідно подати у навчальний заклад, щоб харчуватися безкоштовно. Також вказано, що харчування учнів, які не належать до пільгових категорій, здійснюється за кошти батьків.