Тернопіль став один із перших міст де почали впорядковувати сферу паркування транспортних засобів.

У жовтні минулого року в управлінні муніципальної інспекції створили сектор контролю за паркуванням транспортних засобів. Зараз у ньому працюють четверо інспекторів, які слідкують за дотриманням правил та виписують постанови про адміністративні правопорушення.

Про це під час чергового засідання виконавчого комітету розповів начальник управління муніципальної інспекції Ігор Максимів.

– Від початку роботи інспекторів з паркування на власників транспортних засобів винесено 4096 постанов про адміністративні стягнення, з яких сплачено 79 %, – розповів він. – Сума накладених штрафів становить 1 мільйон 163 тисячі гривень. Із них сплатили 758 тисяч 761 гривню. Постанови, які не оплачують у встановлені терміни, направляємо у відповідні органи Територіальних управлінь юстиції для примусового стягнення штрафів у подвійному розмірі. 

Переважно інспектори з паркування працюють у центральній частині міста, на приринкових територіях по вулицях Шептицького, Живова, 15 Квітня. Також вони реагують на повідомлення, які надходять у «Вайбер» про порушення паркування в інших мікрорайонах міста. До кінця року планують розпочати роботу з евакуації автотранспорту, який перешкоджатиме руху інших транспортних засобів або буде припаркований з порушенням правил.

– Зараз тривають роботи з облаштування арештмайданчику по вулиці Бережанській, – зазначив Ігор Максимів. – Після його облаштування  зможуть запрацювати евакуатори, які будуть переміщувати машини, що створюють суттєві перешкоди для руху приватного чи громадського транспорту – така проблема в нас є. Повноцінну роботу евакуаторів плануємо розпочати ще у 2019 році.

Ольга Трач

Фото автора