Над проектом головного фінансового документу на наступний рік працюють зараз у міській раді. Незабаром його мають оприлюднити для широкого загалу. Вносити свої зауваження та пропозиції до бюджету на 2019 рік зможуть усі зацікавлені. Адже перед його затвердженням на сесії документ має пройти бюджеті слухання.

На черговому засіданні виконавчого комітету було прийняте «Положення про Бюджетні слухання», у якому прописаний весь механізм таких слухань.

– Бюджетні слухання є формою безпосередньої участі членів територіальної громади у формуванні бюджету міста, – зазначила Надія Кучер, начальник фінансового управління. – Метою бюджетних слухань є інформування мешканців міста про проект міського бюджету, одержання зауважень і пропозицій від членів територіальної громади. На підставі цього було розроблене «Положення про бюджетні слухання», у якому описується механізм проведення таких слухань.

Заступник міського голови Вікторія Остапчук додала, що бюджетні слухання проводили й раніше, але надходили зауваження від представників громади, що вони не відбуваються.

– Бюджетні слухання передбачені статутом громади Тернополя, – каже Вікторія Остапчук. – Були також численні звернення представників громадськості про їх проведення, а самого положення, порядку їх проведення не було, хоча вони щороку проводилися. І для того, щоб зняти будь-які питання, і щоб виключити зауваження, ми чітко прописуємо процедуру слухань. Тож всі, хто захоче долучитися до бюджетних слухань будуть мати таку можливість.

Інформацію про початок Бюджетних слухань виставлять на офіційному сайті Тернопільської міської ради після оприлюднення проекту міського бюджету разом з пояснювальною запискою та проектом програми соціально-економічного розвитку.

Ольга Трач