Те, що на перший погляд непосвяченому може здаватися безгосподарністю і невчасним чи поганим прибиранням міста від снігу, насправді може виявитися спеціальними технологіями, кажуть у міському управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міськради. Керуючись прогнозом гідрометеоцентру, комунальники Тернополя планують свою роботу на добу наперед, кажуть чиновники, а якість виконання робіт управління ЖКГ контролює цілодобово, – повідомляє ІНТБ.

Надворі густо падає мокрий сніг, а техніки, яка його прибирала б, не видно. У час снігопаду техніка і не повинна працювати, кажуть у міському управлінні житлово-комунального господарства.

– Як тільки почав падати сніг, техніка не повинна працювати. Треба вичекати певний момент, коли сніг набуває певної висоти – так говорять відповідні норми. Виїжджає техніка. Техніка не просто виїжджає. В нас техніка розділена на три бригади і кожна з трьох бригад має свій маршрут. За кожним маршрутом закріплена техніка, – пояснив заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський – Технагляд цілу ніч перевіряє, що саме робиться і приймає оперативне рішення.

На дорогах Тернополя цієї зими нема наростів льоду, так званих колдобин. Це – результат вчасного посипання проїжджої частини, пояснюють управлінці. А так звана каша на дорогах – це не безгосподарність, а технологія.

– Посипання відповідною піщано-соляною сумішшю, і в нас виходить така “каша”. Цю “кашу” – ми дивимося: якщо в нас перепад температури різкий, ми “кашу” не знімаєм. Чому? Тому що якщо зняти “кашу”, ми заберемо з нею разом і пісок. І, відповідно, повністю всі реагенти будуть зняті, і коли буде перепад температур, буде різка ожеледиця. Тому чекається перепад температур, аж після того забирається “каша”. Це відповідні відпрацьовані технології, – переконує пан Соколовський.

Якщо снігу випадає багато, техніка згрібає його на центр дороги, де він і складується. Коли ж проїжджа частина від цього надно звужується, сніг вивозять, як і з зупинок громадського транспорту. А скидати сніг на проїжджу частину, чистячи тротуар, не можна в жодному разі.

– Категорично забороняється викидати сніг з тротуарів на проїжджу частину, тому що відбувається звуження проїжджої частини і це заборонено чинним законодавством. Тому ми за цим слідкуємо, і є багато організацій, які не уклали угоди, прибирають самі. Вони відгрібають тротуар і скидають цей сніг на проїжджу частину. На даний час підготовано ряд приписів і ці люди будуть оштрафовані на адмінкомісії за порушення правил благоустрою, – каже Соколовський.