Інформацію про стан оренди та хід приватизації об’єктів комунальної власності міста за 2010-й рік має перевірити прокуратура. Так вважає міський голова Сергій Надал. В очільника міста є багато зауважень до попередників.

– Я можу навести деякі порушення, які там були. Наприклад, діюче законодавство забороняє приватизацію комунального майна, якщо є борги попереднього орендаря. Незважаючи на це така приватизація відбувалася. Діяла така собі схема. Виділялось приміщення в оренду на 2-3 дні і буквально через 3 дні на нього давали право викупу. Як відомо, орендар, який протягом певного строку сплачує орендну плату, має першочергове право викупу. І ціна йде, якщо шляхом викупу орендаря, мінімум на 30% менше, ніж на аукціоні. Адже в деяких випадках ціна на аукціоні зростає у декілька разів. Так ось береться приміщення, не виставляється на аукціон, а запроваджується схема – надається в оренду на 2-3 дні, а через 3 дні дозволяється право викупу. Крім того, були такі випадки, коли приміщення продавалось за оціночною вартістю, яка була нижчою, ніж за 2 місяці до того, – вказав на порушення Сергій Надал.

Тільки за 2010-й рік втрати бюджету від таких оборудок склали біля 600 тисяч гривень. А в 2009 таких фактів було ще більше. Тому, вважає міський голова, прокуратура повинна перевірити, чи законно відбувалась у Тернополі приватизація комунальної власності.