Проти будівництва на вулиці Микулинецькій виступили близько 50 тернополян. Обурені люди шинами заблокували всі під’їзди до будівельного майданчика. Забудовник, проти якого бунтують, депутат Тернопільської міськради Михайло Гладкий.

Магазин та пункт технічного обслуговування почав будувати приватний підприємець, депутат міської ради, голова земельної комісії міськради Михайло Гладкий. Загальна площа запланованого приміщення – 278,65 кв. м. Планується, що це буде одноповерхове приміщення на вулиці Микулинецькій, навпроти “Ватри”. Дозвіл на початок будівництва виданий у перших числах червня цього року, а завершення планується вже у другому кварталі 2015 р.

Однак проти цієї забудови виступили тернополяни, підприємства яких знаходяться поруч із територією забудови.

– Тут є грубі порушення будівельних норм, – розповідає тернополянин Василь Оливко. – Та найголовніше те, що за півтора-два метри від запланованого будівництва проходить водопровідна труба, від якої йде водозабезпечення всієї Березовиці та вулиці Микулинецької, що у Тернополі. Тоді як за будівельними вимогами, відстань від цієї труби має бути не менше п’яти метрів. Таке будівництво може залишити без води усю Березовицю і частину вулиці Микулинецької. Бо у випадку аварії не буде можливості відремонтувати.

Окрім того, за словами Василя Оливка, забудовник влаштував каналізаційний септик біля водопровідної труби.

– Цікаво, що будівництво тут проводить депутат міської ради, голова земельної комісії міськради Михайло Гладкий, – розповідає Василь Оливко. – Думаю, хтось інший не міг би отримати дозволів на таке будівництво. Але ж доки у місті триватиме таке свавілля.

Житель Великої Березовиці Андрій Наваляний розповів, що на місці запланованого будівництва вирубали більше 70 дерев.

– У нас тут і так нема чим дихати, постійно дуже багато транспорту, – розповідає Андрій. – А тут так легко вирубують дерева.

Проїзд на територію забудови обурені тернополяни заблокували бетонними плитами та шинами. Справжні пристрасті виникли, коли вантажівка із будматеріалами заїхала на майданчик через смугу газонного покриття, що біля дороги вул. Микулинецькій. Люди пробували заблокувати проїзд, однак невдало. Вантажівка заїхала на будмайданчик і з неї скинули арматуру.

У суперечку з учасниками акції протесту вступив Володимир Гладкий, син забудовника. В пориві емоцій чоловік сів за кермо свого легкового автомобіля і пробував скерувати його на учасників акції протесту.

Згодом люди з десяток шин кинули перед вантажівкою і таким чином заблокували виїзд автомобілю. Через якийсь час кілька будівельників та водій таки розблокували виїзд, вантажівка покинула місце забудови. Однак після цього учасники акції протесту заблокували по периметру всі можливі під’їзди до місця будівництва. Автомобіль із бетонозмішувачем, який приїхав пізніше, так і не зміг добратися до будмайданчика.

Представник забудовника Володимир Гладкий розповів, що у нього є всі дозвільні документи на початок будівництва. На запитання, чому він поводився так агресивно, відповів:

– А чому вони перекривають заїзд на мою земельну ділянку? – каже Володимир Гладкий. – Якби вам перекривали, як би ви себе поводили? У нас є всі необхідні документи, є дозвіл на початок будівництва. Усі претензії безпідставні. Усе відбувається законно.

Про зрубані дерева та водопровідну трубу, яка проходить поруч із місцем забудови, чоловік сказав, що нічого не знає.

– Але у нас є всі дозвільні документи, – каже він. – тож із цим все гаразд.

Володимир Гладкий також сказав, що поки не знає, як буде вирішувати конфлікт із противниками забудови.

Тим часом Василь Оливко, представник учасників акції протесту, заявив, що буде звертатися до суду на предмет законності рішень міськради, на основі яких хочуть розпочати будівництво.

Джерело: “20 хвилин