Тернопільські міліціонери придбали цінну медичну апаратуру, з допомогою якої обслідуватимуть ліквідаторів на ЧАЕС.
З кожним роком стан здоров’я ліквідаторів погіршується. Саме тому з ініціативи начальника УМВС України в Тернопільській області генерал-майора міліції Федора Бортняка, управління цими днями придбало для потреб служби охорони здоров’я спеціальний апарат для діагностики серцево-судинних захворювань. На цій коштовній медичній апаратурі проходитимуть обстеження в першу чергу учасники ліквідації чорнобильської аварії.
Присутні на заходах долучилися до благодійності – пожертвували кошти для сімей загиблих ліквідаторів. Адже пам’ятати про подвиг цих мужніх людей – це не залишитися осторонь тих проблем, якими живуть вдови та діти загиблих воїнів атомного фронту.
Напередодні сумної дати з часу катастрофи тернопільські міліціонери долучилися до відкриття в обласному центрі музею, який має назву «Відлуння Чорнобиля». Його засновники – члени обласної громадської організації «Союз чорнобильців України» прагнуть донести майбутнім поколінням страшну правду ядерної катастрофи та зберегти пам’ять про учасників ліквідації наслідків аварії. Напередодні відкриття музею експозицію, присвячену працівникам міліції, котрі приймали участь у ліквідації аварії, оглянули керівники обласного управління міліції та міськрайорганів. Музею подарували відеотехніку, з допомогою якої організатори демонструватимуть спогади ліквідаторів та інші події, пов’язані з ліквідацією техногенної катастрофи.
Понад двісті тернопільських міліціонерів стали ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме їм і пам’яті тих, хто не дожив до сумних роковин, були присвячені заходи, організовані в Тернопільському обласному управлінні внутрішніх справ. Ранок 26 квітня, через чверть століття після аварії, міліціонери розпочали молебнем у кімнаті духовності.
Відео, на яких Чорнобиль 25 років після аварії, переглянули усі присутні, які зібралися в залі. Відзняті кадри привезла делегація ліквідаторів УМВС України в Тернопільській області, яка в рамках плану заходів, організованих Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС, відвідала зону відчуження напередодні чверть столітніх роковин.
Нині в рядах тернопільських правоохоронців залишилося працювати восьмеро міліціонерів, які несли службу у восьмидесятих в зоні відчуження. До ліквідаторів звернувся заступник начальника обласного управління міліції Василь Облещук. Для полковника міліції Чорнобиль – теж частина життя, адже серед інших він також ніс службу в зоні відчуження. «Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим, адже ця сумна подія тісно переплетена з життями мільйонів людей, – звернувся до присутніх Василь Корнелійович. – Особливо теплі слова хочу сказати тим, хто був першим у найтяжчу пору весни та літа 1986 року в тридцятикілометровій зоні. Це Володимир Періг, Борис Петик, Сергій Анцибор, Віталій Круглик, Василь Бесараб, Зеновій Бицка, та єдина тернополянка – Олена Мельник. Кожен з вас працював самовіддано, покладаючи на вівтар Вітчизни свої сили та здоров’я. Низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті».
Пом’янули учасники зібрання хвилиною мовчання усіх загиблих ліквідаторів, а їх з числа тернопільських міліціонерів – тридцять. Міністерські нагороди, відзнаки президії ради Асоціації ветеранів МВС України отримали Мирослав Сновида, Роман Тютюнник, Зеновій Бицка, Василь Бесараб, Борис Петик, Василь Облещук, Сергій Левандовський, Василь Кучер.