Перший заступник мера Олена Лакома взяла участь у засіданні колегії Міністерства з питань житлово-комунального господарства України.

Там йшлося про реформування галузі та результати роботи щодо створення у регіонах об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Аналізуючи результати створення ОСББ, представники Міністерства відзначили місто Тернопіль, яке зайняло 3 місце за кількістю об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (після Дніпропетровська і Донецька) та 1 місце за питомою вагою створених ОСББ.

Нагадаємо, що ще до прийняття відповідної урядової програми з ініціативи міського голови Романа Заставного розпочалась робота із створення ОСББ у Тернополі. При цьому, міська рада всебічно сприяла і сприяє процесу заснування та розвитку ОСББ. Закономірно, що така позиція стала запорукою лідерства нашого міста у сфері реформування системи будинкоуправління.

Мешканцям, які виявили бажання створити об’єднання, надається необхідна консультаційно-юридична допомога. Також міською радою прийнято низку рішень щодо надання пільг ОСББ (в отриманні коштів на капремонт, пріоритетність об’єднань у місцевих та державних програмах тощо).

Таким чином, завдяки зусиллям міського голови Романа Заставного та профільних структурних підрозділів міської ради, тернополяни, які створили у своїх будинках ОСББ, мають можливість: економити власні кошти, самостійно вибирати перелік, якість та надавачів компослуг, розпоряджатися земельною ділянкою – прибудинковою територією, безпосередньо управляти будинковим господарством в інтересах усіх мешканців.