Наприкінці жовтня відбулася сесія Бережанської міської ради, на якій депутати заборонили журналісту відеозйомку, а коли останній відмовився виконувати їх рішення, пославшись на відповідний закон про ЗМІ, депутати разом з мером перебралися до… кабінету міського голови. Про це пише “Номер один”.
.
– Попередньо нам стало відомо, що на сесії будуть прийматися рішення, за якими роздаватиметься земля під забудову колишньому районному прокуророві Юрію Гордєєву, якого звинувачували свого часу в хабарництві, та голові Бережанського районного суду Володимирові Шмілу, а також те, що керівництво міста стягувало під ці питання задля кворуму інші фракції – «Нашу Україну», НРУ, УНП, тому фракція ВО «Свобода» (8 депутатів) прийняла рішення не йти на сесію, – повідомив депутат Бережанської районної ради, заступник районної організації ВО «Свобода» Степан Кленик. – Водночас на сесії був акредитований від нашої прес-служби журналіст Володимир Градовський. Як тільки почалася сесія, депутати почали йому докоряти, чому не була надана копія минулого сесійного засідання, на що він відповів, що це не його компетенція давати чи не давати копії зйомок. Тоді депутати взяли та й проголосували за припинення відеозйомки сесійного засідання, а самого журналіста народні обранці попросили залишити сесію.
Коли журналіст відмовився, заявивши, що має право на зйомки, пославшись на відповідні статті закону про ЗМІ та заявивши, що дії депутатів перешкоджають його професійній діяльності, депутати покинули краєзнавчий музей, де зазвичай проводять сесійні засідання, та перебралися у… кабінет міського голови.
– На щастя, – продовжив розмову Степан Теофілович, – депутатам вистачило розуму не приймати резонансні земельні питання. Хоча зазначу, «Свобода» не проти самого Гордєєва чи Шміла. Має бути системний підхід до земельних питань. Чомусь у міській раді не реєструють заяв простих жителів Бережан щодо отримання землі під забудову, посилаючись на відсутність генплану та заявляючи, що в місті немає вільних площ, натомість для привілейованих осіб, як то голова суду, земля знаходиться?!
Дещо іншу думку на ситуацію, що склалася, має міський голова Бережан Володимир Музичка. Він підтвердив, що й справді було прийнято рішення про заборону зйомки, хоча сам мер і ще двоє депутатів були не проти, щоб журналіст виконував покладені на нього обов’язки. Водночас голова міста зауважив: «Коли журналіста акредитовували, то була домовленість, що він буде надавати безкоштовно міській раді сюжети попередніх сесій. З двох сесій такі зйомки було надано, а з третьої – ні».
Натомість щодо переходу з одного приміщення в інше, то тут мер ніякої крамоли не бачить: «По-перше, зал у краєзнавчому не опалюється. По-друге, за перехід з однієї зали в іншу було проголосовано. По-третє, якщо б ми не продовжили сесію, то не було б прийнято ряд нагальних для міської громади питань: зміни до бюджету, надання одноразових матеріальних допомог, звільнення батьків від плати в садочках, затвердження кошторисів, надання в оренду нежитлового приміщення товариству «Червоний хрест»….
Загалом, як повідомив Володимир Музичка, того дня сесія розглянула 15 із 31 передбаченого в порядку денному питання.
Як виявилось, не лише міська рада Бережан так своєрідно ставиться до відеозйомки їхньої роботи. Зокрема, Бережанська районна рада прийняла рішення проводити тільки офіційну зйомку, яка зазвичай не здійснюється, натомість іншим особам цього робити не дозволяє.