27 березня о 3 годині за київським часом Україна перейде на «літній» час. Стрілки годинника переведуть на годину вперед.

Щороку на зимовий і літній час переходять більше ста країн світу. Аби попередити стрес для організму, медики радять до переходу готуватись, повідомляє телеканал TV-4.

Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 році у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Не переводять стрілки годинника Японія, Китай, Казахстан, Киргизія а з осені це перестануть робити у Росії. Водночас, британські дослідники встановили, що близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко.

– Дуже часто люди йдуть на роботу вранці, дуже рано і це позначається на роботі їхнього організму, на здоров’ї. Зокрема, на роботі нервової системи, ендокринної системи, перш за все, і серцево-судинної системи. Ці 3 системи дуже сильно реагують на різні такі часові коливання, – каже лікар-методист «Центру здоров’я» Ірина Гричук.

Якщо людина вже звикла до певного режиму сну, то перехід на інший час, кажуть медики, буде спочатку позначатися на її самопочутті. Тому до таких змін людям потрібно готуватися заздалегіть.

– Хоча б за тиждень, хоча б кілька днів раніше лягати і тоді пробудження буде легшим, адже поки людина спить – вона переробляє усю отриману інформацію за день. Щоб краще адаптуватися до цих змін – я би радила вживати трав’яні чаї, настій глоду, калини, серцево-судинні препарати різні, збільшити кількість прогулянок на свіжому повітрі, – каже Ірина Гричук.