Популярна в Галичині партія націоналістів яскраво заявила про себе під час подій на Майдані. Під вивіскою “Правого сектору” об’єдналися радикали з УНА-УНСО, “Тризубу” імені Бандери та футбольні ультрас.

Бойко Катерина, Ярош ДмитроАктивісти партії на чолі з Дмитром Ярошем беруть участь у війні на Донбасі. В лавах ДУК ПС воюють десятки тернополян. Поки тривали активні бойові дії лави “правосеків” здавалися монолітними. Населення і волонтери активно підтримували націоналістів.

Конфлікт з владою почався тоді, коли націоналісти відмовилися вступити до лав Збройних сил, надаючи перевагу самостійній війні. Події у Мукачево, де члени “Правого сектору” влаштувати стрілянину, різко змінили ситуацію. Частина бійців перейшла на державну службу, інші затіяли міжусобні чвари. В тилові організації партії потрапили сумнівні люди з кримінальним минулим та політичними амбіціями. Відмова “Правого сектору” від участі в місцевих виборах “сплутала карти” багатьом з них.

У п’ятницю про відставку і вихід з партії заявила харизматична лідерка “правосеків” Тернополя Катерина Бойко: “Слава Україні! Ніколи не думала, що доведеться приймати таке важке рішення, але враховуючи хвилю бруду і дискредитації, яка відбувається проти мене останні півроку всередині організації, вважаю,що тягнути вже немає куди. Півтора року, які я присвятила організації, зокрема рік я розбудовувала тернопільську міську організацію, збільшивши її чисельність в рази, керуючи виборчими штабами (не де-юре, а фактично) без вихідних, безоплатно, деколи цілодобово, обернулись проти мене. Через брудні підкилимні ігри, через мою незгоду закривати очі на діяльність осіб , що дискредитують Правий Сектор, я стала ворогом №1. Тому бути «цапом відбувайлом», якого кличуть тільки тоді, коли потрібно немалі гроші або зробити рутинну , а деколи і важку технічну роботу, мені не дозволяє моя совість. Повторюю, це рішення для мене є надважким.” – пише Бойко.

Офіційний сайт організації повідомляє, що замість пані Катерини керівником тернопільського осередку став Назар “Вій” Сарабун. Лише він має право збирати кошти для підтримки партії та вести офіційні перемовини.