Світ

Справедлива перемога “великого і блискучого” українця

Як і передбачалося багатьма, український боксер Олександр Усик переміг британця Тоні Белью і зберіг за собою  титул абсолютного чемпіона світу у першій важкій вазі. Втім, у Манчестері рідні стіни могли й допомогти колишньому чемпіону за версією WBC – Белью добре розпочав бій і навіть лідирував за суддівськими карточками після кількох перших раундів. Українець все ж вчасно відчув, що треба додати в активності, щоб не дати приводу для втіхи британській публіці. У сьомому раунді він буквально струсонув суперника кількома могутніми ударами, але британець, до його честі, встояв. Як виявилося – лише для того, щоб в наступному раунді розпластатися на рингу після потужного лівого хука Олександра. Самопочуття британця після бою навряд чи було приємним, однак він знайшов у собі сили сказати Усику, що той переміг “чесно і справедливо”. Не пошкодувала для українця епітетів і британська преса, назвавши його “великим” і “блискучим”.  “Зараз прийшла його ера”, – вторує їй легендарний американський боксер Евандер Холіфілд.

Тероризм дістався країни кенгуру

Жителям відокремленої від решти світу масою води Австралії до останнього часу здебільшого загрожували хіба що  акули, крокодили та скажені кенгуру. І повідомлення про теракти в Парижі, Ніцці, Лондоні, Стокгольмі вони сприймали як щось прикре, але – дуже віддалене. Аж ось раптом в діловому кварталі Мельбурна чоловік, як з’ясувалося пізніше, сомалійського походження, жбурнув через вікно авто вибуховий пристрій і в’їхав у будівлю торгового центру, після чого з криками “Аллах акбар!” кинувся з ножем на поліцейських та перехожих. Проти нападника стражами порядку було застосовано табельну зброю; його, важко пораненого, госпіталізували в критичному стані в лікарню, де він невдовзі помер. В результаті нападу терориста одна людина загинула, ще двоє поранених були доставлені в лікарню в критичному стані. Статистика жертв  знову на користь тероризму, і це, можливо, теж підштовхує його до нових акцій…

Україна

“Стратегічна дев’ятка” – вона таки існує?

Останнім часом точиться чимало розмов про так звану “Стратегічну дев’ятку” – групу впливових українських політиків, що приймає всі ключові рішення в країні. У неї, як повідомила нардеп від “Батьківщини” Альона Шкрум, входять Президент П.Порошенко, колишній і нинішній прем’єри А.Яценюк і В.Гройсман, голова МВС А.Аваков, спікер Ради Парубій, голова РНБО О.Турчинов, Ю. Луценко, глава адміністрації Президента І.Райнін і “сірий кардинал” БПП І.Кононенко. Зустрічі “дев’ятки” нібито  відбуваються в адміністрації президента. На думку А.Шкрум,  ця “дев’ятка”, що іноді може набувати формату “п’ятірки”, вирішує всі важливі питання в країні, зокрема, голосування і порядок денний в Раді, причому шеф МВС Аваков виступає як серйозна противага Президенту Порошенку. Водночас колишній прем’єр-міністр і голова СБУ Євген Марчук висловив думку, що  в Україні не існує жодного тіньового уряду або так званої “стратегічної дев’ятки”.

“Реальний мужик” відповідально заявляє

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вміє сказати  так, що запам’ятається надовго. Декілька років тому під час годині запитань до уряду в парламенті він, забувши про включений мікрофон, висловив на «великом и могучем» (і не зовсім нормативнім) своє невдоволення віце-прем’єром Геннадієм  Зубком: “Еще раз так скажешь, я тебя выгоню на…й”.  Словом, рішучий чоловік. Днями він заявив, що внесе до ВР проект змін до закону про Кабінет міністрів у частині посилення повноважень прем’єра. “Якщо ви це підтримаєте, то я відповідально заявляю, що протягом трьох місяців наведу в країні реальний порядок”, – зазначив В. Гройсман. Очевидно, вважаючи себе “реальним мужиком”.  Геннадій Зубко цього разу все зрозумів як слід, в полеміку не вступав, отож уникнув вигнання “на…й”.

Тернопіль і Черкаси об’єднали… маршрутки

Хто сказав, що серед українців немає єдності, спільності в інтересах? Он у Черкасах, як і у нас, на тижні відмовилися їздити маршрутки – перевізники вимагали від міської влади збільшення плати за проїзд. Щоправда, їхні вимоги в порівнянні з апетитами тернопільських колег скромніші – вони пропонують підвищити вартість проїзду з 4 гривень до 6. Це – майже за однакової площі і за кількості населення, що на 60 тис. переважає Тернопіль. На виконкомі міськради поставили на голосування питання про підняття лише до 5 грн. Поза цією відмінністю в цифрах все решта було майже як у нас.  Поки сторони намагалися домовитися, люди пересувалися містом у переповнених тролейбусах. На маршрути випустили все, що можна, але 70% усіх тролейбусів уже давно відходили своє.

Тернопілля

Дітям видно

Возрадуйтеся, краяни, викиньте з голови дурні думки про всілякі тарифи, ціни, сумнівні забудови а також про те, як чкурнути з рідних теренів світ за очі. Викиньте і оцініть головне: Тернопільська область уже не вважається депресивним регіоном. Принаймні, її очільником. Якщо  ви самі цього ще не помітили, то – перевірте зір. А перевіривши, прочитайте бадьору реляцію губернатора про позитивну динаміку, комфортні умови для бізнесу, залучення інвестицій, покращення ділового клімату і т. д. Ще не помітили?! Чи не довіряєте усіляким офіціозним звітам? Ну, тоді перегляньте збірку творчих робіт учнів на животрепетну тему корупції. Як виявилося, діти чітко ідентифікують її як зло й несправедливість. І розуміють, що її не повинно бути. А це, в свою чергу, означає, що вона є. І не просто є, а процвітає. Тоді звідки ж взялися всі оті “комфортні умови”, “залучення інвестицій”, “покращення клімату”?

Ігор Дуда