Сьогодні абітурієнти тестують знання з української мови та літератури. Зовнішнє незалежне оцінювання з цього предмету – обов’язкове. Без нього не можна вступити у жоден виш України.

Через велику кількість абітурієнтів пишуть тести з української мови і літератури два дні: 28 і 29 травня. Вчора на Тернопільщині тест проходило майже чотири тисячі учасників. Нині тестують свої знання більше трьох з половиною тисяч, – повідомляє TV-4.

У пункт тестування в дев’яту школу Тернополя вчора для складання тестів мало прийти двісті сімдесят учасників. Для цього в школі виділили вісімнадцять аудиторій. Вхід у пункт тестування можливий тільки за наявності усіх документів. І хоч обов’язковий, наймасовіший тест з української мови і літератури у цьогорічному графіку ЗНО – не перший, все ж траплялися ті, які усіх потрібних документів не мали. Щоправда таких учасників – одиниці.

– Абітурієнти завчасно підготувалися до цього. Всі вчасно прийшли. Є кілька випадків, що забували документи, – розповіла відповідальний за пункт тестування у школі №9 Тернополя Тетяна Яремчук.

У абітурієнтів уже позаду тестування з хімії, географії, математики та іноземної мови. Тож учасники тестування уже з досвідом кажуть, запорукою вдалого складання ЗНО є гарна підготовка.

– До укранської мови готувалася ще з листопада. Тест вже третій сьогодні буду складати. Перший в мене була географія, далі – матиматика. Якщо щось знаєте, то не важко. Якщо просто прийти, то можна вгадати. Але хто знає, то рідко коли вгадає, – каже одна з абітурієнтів.

– До української мови готувався майже цілу ніч. Встав сьогодні в десятій годині, ледь встиг, але думав, що запізнюсь. Але нетяжко. Так, більш-менш. Головне – не боятися, – додає її колега.

Вчора на виконання тестів з української мови та літератури в абітурієнтів було три години. Окрім закритих запитань учасники тестування працювали також над творчим завданням.

На тестуванні на пунктах з металодетектором абітурієнтів перевіряла мобільна група Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Напередодні учасники тесту отримали SMS-повідомлення, де їх попереджали, що користування мобільними телефонами під час тестування – заборонене.

– Перевірено вибірково декілька аудиторій в пункті тестування, виявляються мобільні телефони. Але це робили тоді, коли діти ще не були ознайомлені зі змістом тестових завдань і вони ці телефони здають до своїх особистих речей. Ми задекларували рівний доступ до вищої освіти і хочемо не тільки декларувати це, а й чітко використовувати призначення металошукачів, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Вже більше половини тестів цьогорічного ЗНО складено. Попереду ще тестуванян з історії України, яке складатимуть протягом двох днів – 31 травня і 1 червня, а також з фізики та біології.