Більше півсотні пожеж на Тернопільщині виникло через спалювання сухої трави та листя в цьому році. Минулими вихідними рятувальники виздили на сорок вісім пожеж, тридцять з яких сталось саме через горіння сухої трави, повідомляє TV-4.

Неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та будинки. Відтак, рятувальники закликають мешканців Тернопільщини припинити спалювати минулорічну траву. І попереджають про адміністративну та кримінальну відповідальність.

Спалювання трави призводить до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач високої напруги, а також пожеж лісосмуг. Вогонь винищує все живе і загрожує поверхневому шару грунту, – знищує всі добрива та мінерали, а це призводить до неврожаю.

– Буквально за 50 метрів до автозаправної станції на вулиці Злуки в Тернополі вдалося загасити пожежу і попередити надзвичайну ситуацію. Аналогічно, в Бучацькому районі біля самої газорозподільної станції вдалося загасити пожежу. На Тернопільщині проходять і газопроводи, і нафтопроводи, і лінії електропередач, які теж стають загрозою цих пожеж через спалювання сухої трави, – розповів заступник начальника управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області Олег Балан.

Спалюючи траву, більшість людей не усвідомлюють, що чинять протизаконно, бо за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

– Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України, за спалювання листя, сухої трави на великих площах, що може призвести до загибелі людей, настає кримінальна відповідальність, санкція – від 5 до 10 років позбавлення волі. Або за незначні порушення – штраф до 500 неоподаткованих мінімумів громадян, – каже Олег Балан.

Відтак рятувальники звертаються до мешканців Тернопільщини з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті та під час відпочинку, бути обережними, не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

– Людям потрібно бути особливо обережними під час таких пожеж, попереджати їх. В кожній сільській раді, відповідно до постанови Кбміну, мають бути створені добровільні пожежні дружини, відповідно до закону України про пожежну безпеку – створені окремі пожежні команди. Керівники органів влади мають контролювати, аби ці пожежні дружини та команди були у готовності. А також попрацювати над тим, щоб були справне протипожежне водопостачання, водонапірні башти, під’їзди до річок, до ставків, а також водоймища, які є на території сільких рад або поблизу підприємств та організацій, – наголошує пан Балан.