Більше семи тисяч випадків кору зареєстрували в Україні від початку цього року. На Тернопільщині на кір захворіли п’ятсот дві людини. Ріст захворюваності на кір розпочався ще у листопаді 2011 року, кажуть у Тернопільській обласній санепідемстанції. З кожним місяцем хворих реєструють дедалі більше. Переважно хворіє молодь від п’ятнадцяти до двадцяти дев’яти років, – передає TV-4.

Захворюваність на кір від початку року з кожним місяцем зростає, кажуть в обласній санепідемстанції. Наприклад, у січні на Тернопільщині було зареєстровано вісімдесят п’ять випадків кору, у лютому – сто чотирнадцять, у березні – двісті двадцять шість і уже у квітні сімдесят чотири людини захворіли.

Для кору характерні циклічні підйоми кожних три роки, кажуть у Тернопільській обласній санепідемстанції. Востаннє ріст захворюваності на цю недугу в нашій області спостерігався у дві тисячі шостому році і становив сто тридцять два випадки на сто тисяч населення.

Як і прогнозували епідеміологи – пік захворюваності припав на дві тисячі дванадцятий рік. І причина тут не тільки в циклічності, кажуть у санстанції.

– Це наслідки антивакцинальної кампанії, яка проводилася у нас в державі за останні роки. Якраз оцей контингент від 15 до 29 років повинен був бути додатково щеплений від кору і краснухи. Щеплення не було проведено, вакцина була утилізована у Шостці і викинуті мільйони. Сьогодні ми пожинаємо плоди цієї антироботи, – переконаний головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян.

Проте не завжди людина, яка отримала щеплення – захищена, додає Степан Дністрян, бувають випадки кору і серед вакцинованих. Тому про всяк випадок варто уникати товариства, де є хворі на кір особи.