Вчора майбутні абітурієнти складали зовнішнє незалежне тестування з всесвітньої історії. На Тернопільщині, аби скласти тести з цього предмету, зареєструвалось 228 учасників. Для цього в області створили один пункт тестування у сімнадцятій школі Тернополя, – повідомляє TV-4.

Цього року в Україні до переліку можливих предметів тестування ввели всесвітню історію. Проводять його вперше за останні роки, в 2008-му практикували тести з всесвітньої історії, але вони не були популярними. Цього року на Тернопільщині аби скласти тести з всесвітньої історії зареєструвалося двісті двадцять вісім учасників. На виконання шістдесяти завдань майбутні абітурієнти мали сто п’ятдесят хвилин. Максимальна кількість балів, яку можна отримати за правильне виконання всіх завдань тесту зі всесвітньої історії, – вісімдесят дев’ять.

– Я сама приїхала з Бучацького району, село Переволока. Обрала саме всесвітню історію тому що вона мені потрібна при вступі на історичний факультет. Досить важко готувати всесвітню історію, бо туди входять всі країни світу. Звичайно історію України готувати набагато легше, – розповіла учасниця ЗНО з всесвітньої історії Юлія Чухрій.

Загалом зовнішнє незалежне тестування на Тернопільщині, кажуть організатори, проходить без проблем і зауважень. Персонал пунктів тестування чітко виконує свої обов’язки, учасники ЗНО також дотримуються правил. У пунктах тестування вкотре звертаються до абітурієнтів з проханням мати при собі всі необхідні документи і не запізнюватися.

Як ми повідомляли, особливістю цьогорічного зовнішнього незалежного тестування стало наявність у пунктах металошукачів.

– Право застосовувати металошукачі передбачено. Ми у випадках, коли це буде потрібно, будемо застосовувати. Очевидно, що це потрібно робити вже безпосередньо в аудиторіях, а не при вході. Особисті речі учасники тестування здають, але вони на сьогодні мають і два, і три телефони, тому можуть ними користуватися. Ми рекомендуємо покладатися на свої знання, на свої вміння, а не на такі підказки, – каже заступник директора ТОКІППО з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

26 травня абітурієнти перевірятимуть свої знання з іноземних мов. Тести з української мови та літератури складатимуть 28 та 29 травня.