lemky ukrainiansВ урочищі Бичова, що біля Монастирська, розпочались роботи зі створення «Лемківського села». Наразі вже збудовано п’ять будинків у автентичному стилі, де розташуються музейні експонати з лемківського життя. Проте, як запевнив начальник обласного управління культури Григорій Шергей, на цьому організатори проекту зупинятись не збираються.

.

– У нас є велика мрія про те, щоб там створити, скажімо, якщо не село, то хоча б вулицю з автентичними лемківськими будівлями. Щоб ми могли побачити, що таке лемківська архітектура. Там планується побудова лемківської дерев’яної церкви, планується зробити декілька подвір’їв, хиж, – поділився чиновник.

Планується, що в майбутньому «Лемківське село»  буде не лише пам’яткою архітектури.

– Наприклад, запропонувати різьбярам, майстрам по дереву не лише з Тернопільщини, а й зі всієї України там проживання, щоб вони створювали свої скульптури, проводили майстер-класи. Загалом ми думаємо, щоб можна було, наприклад, по різьбі по дереву створити тут постійно діючі курси чи студію для дітей Монастирищини. Також ми хотіли б зробити автентичну кузню і будинок, в якому жив коваль, – розповів Григорій Шергей.

Також планується проводити лемківські фестивалі не лише влітку, а й взимку.

– Наступне, що ми б хотіли зробити, і що вже фактично функціонує це є власне інфраструктура фестивальних заходів. Ми сьогодні говоримо про те, що щорічний фестиваль лемківської культури вже є. Тепер ми говоримо про те, що ми готові проводити фестиваль зимового лемківського фольклору. Ми можемо експлуатувати цю інфраструктуру, застосовуючи і інші якісь напрямки: від року і джазу, до народного мистецтва і класики, – розмірковує начальник обласного управління культури.

За словами Григорій Шергея, у «Лемківському селі» збудують ще й готель та бібліотеку. Також в урочищі Бичова будуть займатись розведенням коней та облаштують іподром.

Швидше за все на реалізацію таких амбітних планів обласних чиновників піде не один рік.

Адріана Макаренко