120 об’єктів держвласності, котрі перебувають на балансах державних підприємств і організацій Тернополя та міст області, пропонують в оренду в 2011 р.

Про це повідомляє “20 хвилин”.

Кошти від оренди держмайна дають стабільний дохід до бюджету. Причин, як вважає начальник регіонального відділення Фонду держмайна (РВ ФДМУ) в області Михайло Шкільняк, – кілька. Насамперед підприємцям часто вигідніше орендувати приміщення у держави, аніж у комерційних структур. Бо у них вартість оренди ще вища. До того ж, у такому випадку орендарі впевнені, що умови угоди – стабільні, а вона сама складена законно та правильно. Відтак лише торік більше 4 млн грн надійшло до Держбюджету лише від РВ ФДМУ в нашій області. Ці кошти отримали від оренди держмайна, приватизації семи об’єктів державної форми власності та іншого.

– Річне завдання з надходжень від оренди ми виконали у 2010-му на 100,8%, – каже Михайло Шкільняк. – До Держбюджету перерахували понад 3729 тис. грн. Це майже на 416 тисяч більше, ніж у 2009-му.

За його словами, 1 січня 2011 р. на контролі РВ ФДМУ перебували 403 договори оренди, причому 362 з яких уклало регіональне відділення.

– Порівняно з 2009-м кількість укладених регіональним відділенням договорів зросла на 60, що склало більше 20%, – пояснює він. – Частка договорів оренди, де орендарем виступає РВ ФДМУ, у загальній кількості діючих договорів, що перебувають на контролі регіонального відділення, постійно зростає. Так, 01.01.2011 р. ця цифра досягла 90%.

Регіональне відділення, як стверджує Михайло Шкільняк, у 2010 р. прорецензувало та виконало 189 звітів оцінки держмайна, котре готували до здачі в оренду та для приватизації. Відтак фахівці додатково залучили до Держбюджету більше 500 тис. грн. Ці кошти донарахували окремим балансоутримувачам за виявлені під час перевірок порушення на предмет дотримання законодавства щодо оренди державного майна.

– Проблема лише в тому, що цього року зняли понижуючі коефіцієнти на сплату за оренду для підприємств малого і середнього бізнесу, – додає він. – Відтак оренда подорожчала.

Уже кілька орендарів, за словами пана Шкільняка, відмовилися від угод, а дехто попросив зменшити площі оренди. Проте в РВ ФДМУ налаштовані шукати компромісні варіанти, котрі задовольняли б орендарів і не порушували законодавство.

До речі, останнім часом у відділ оренди відділення на “гарячі лінії” почало надходити більше дзвінків. Люди, як каже прес-секретар РВ ФДМУ Лариса Шумило, просять пояснити, чи є можливість зменшити орендовані площі в умовах уже діючого договору оренди, а також підприємці розпитують про потенційні об’єкти оренди (перелік див. справа – прим. ред.). Зауважте, перелік, сформований у травні 2010 р., суттєво змінився, адже збільшилась кількість пропозицій, окремі об’єкти вже перебувають в оренді.

Отримати додаткову інформацію про об’єкти можна в РВ ФДМУ в області: Тернопіль, вул. Танцорова, 11, контактний телефон – (0352) 52-36-38.