У тому, що місцева політика усе більше нагадує сицилійську схему вибудовування стосунків, переконує початок останнього тижня виборчої кампанії.

Екстремальність ситуації зумовлює екстремальність дій. Особливо, коли це стосується майна в особливо великих розмірах. Мова звичайно про бізнес-інтереси, які нині ховаються за різними політичними брендами, але мають спільне бізнесове або родинне коріння. І друге, як на Сицилії, завжди важливіше за перше.

Мабуть, такий мотив був головним у підтримці представниками партії “Єдиний центр”, яку очолює на Тернопіллі Сергій Тарашевський, кандидата у мери від “Нашої України” Василя Лила. Про це стало відомо зі скупих телевізійних рекламних роликів, на яких один з лідерів списку ЄЦ до міської ради Павло Вибираний, заявив про підтримку Лила. Чи підтримує це рішення неформальний лідер “Єдиного центру” Віктор Балога у якого свого часу склалися непрості стосунки з “Нашою Україною” редакція ZZ   не знає.

Ми лише нагадаємо нашим читачам, що родини Тарашевських і Лил пов‘язує не тільки політика. Свого часу  в місцевих медіа обговорювали сімейний конфлікт між сестрою  Сергія Тарашевського і сином Василя Лила. Мовляв, молодята розійшлися. Тарашевська навіть пішла у політику, посівши одне з перших місць у братовому списку. А ось зараз пасьянс знову складається. Інтереси сімей і бізнесу, очевидно, важливіші за все. Заради втримання стратегічних висот у контролі над міською радою(а про те, що вони зараз є не потрібно ходити до ворожки, а погортати перелік сесійних рішень прийнятих у цій каденції на користь тієї чи іншої родини) доводиться переступати навіть через особисті образи. Як казав безсмертний Черчіль, в політиці панують інтереси і ніщо інше…

Андрій Мальований для За Збручем